Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 17.538 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| UP STYLE CĂTĂLINA ELIZEU S.R.L. SRL | 38765760 | 9621 | 116.380 (2025) |
| EVAMIR DARIANA S.R.L. SRL | 46380528 | 4933 | 116.366 (2025) |
| EVADYTRANSADY 15 S.R.L. SRL | 44065923 | 4933 | 116.355 (2025) |
| POPA A & R ELITE SRL SRL | 3205973 | 7112 | 116.341 (2025) |
| EFP ADVICE ALLIANCE S.R.L. SRL | 46221670 | 4690 | 116.328 (2025) |
| SIMBO RUSU SRL SRL | 29429460 | 4771 | 116.321 (2025) |
| AUTO BUCIUM SRL SRL | 35340897 | 4532 | 116.315 (2025) |
| BELLA LONDONYYY S.R.L. SRL | 42070257 | 9329 | 116.205 (2025) |
| HORNET FIT S.R.L. SRL | 40741135 | 9313 | 116.193 (2025) |
| VMS DINAMIC SPRINT S.R.L. SRL | 38667460 | 4941 | 116.131 (2025) |
| STILEDIVITA S.R.L. SRL | 51028375 | 7414 | 116.109 (2025) |
| NOBIL FRUCT IAŞI SRL SRL | 35784920 | 0124 | 116.092 (2025) |
| STELY 2004 SRL SRL | 16025206 | 4754 | 116.055 (2025) |
| TABĂRĂ JUNIOR SMILE S.R.L. SRL | 41849713 | 9329 | 116.000 (2025) |
| ESTATE PROVIDER DEVELOP SRL SRL | 38376780 | 6831 | 115.987 (2025) |
| RND CONCEPT S.R.L. SRL | 37443287 | 7020 | 115.954 (2025) |
| SAN GRUP CONS SRL SRL | 36151306 | 4941 | 115.944 (2025) |
| ELECTROAS SRL SRL | 11222479 | 7112 | 115.943 (2025) |
| PATRU STELE SRL SRL | 10844716 | 4711 | 115.897 (2025) |
| OPREA GLOBAL TRANS S.R.L. SRL | 47297782 | 4933 | 115.847 (2025) |
| TAXI CODREANU SRL SRL | 15983529 | 4932 | 115.803 (2025) |
| VISION BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 38852590 | 9621 | 115.789 (2025) |
| MARLUCDAV SRL SRL | 37534148 | 9602 | 115.722 (2025) |
| ADRAL PROIECT SRL SRL | 17186472 | 7112 | 115.720 (2025) |
| NATURA & CLEAN S.R.L. SRL | 36234223 | 4933 | 115.684 (2025) |
| REALIS EUSEBIU S.R.L. SRL | 39178292 | 6811 | 115.664 (2025) |
| FLOWER POWER GARDEN S.R.L. SRL | 51297802 | 4776 | 115.653 (2025) |
| EVAREX.RO SRL SRL | 25688836 | 7020 | 115.615 (2025) |
| PATRU LĂBUŢE S.R.L. SRL | 52130054 | 4933 | 115.544 (2025) |
| CHIVA & ANA-MARIA SRL SRL | 36328794 | 4777 | 115.511 (2025) |
| GIMIROGE S.R.L. SRL | 51810702 | 4933 | 115.398 (2025) |
| ALI PRIME CONCEPT S.R.L. SRL | 41493240 | 8299 | 115.388 (2025) |
| MOLDOVEANU CONTEX SRL SRL | 24881226 | 6920 | 115.300 (2025) |
| OPTIM ONCOLOGY S.R.L. SRL | 45567774 | 8622 | 115.224 (2025) |
| DEVROLL SOFTWARE S.R.L. SRL | 43829232 | 6201 | 115.215 (2025) |
| BMADLEN 071727 S.R.L. SRL | 39796919 | 6210 | 115.201 (2025) |
| C&D IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49417710 | 6201 | 115.200 (2025) |
| DRINK-STAR S.R.L. SRL | 50441135 | 4725 | 115.183 (2024) |
| EVELINE INDESIGN S.R.L. SRL | 51163673 | 7414 | 115.170 (2025) |
| QUANTAGE S.R.L. SRL | 46109341 | 6201 | 115.129 (2025) |
| COSTY MYRA S.R.L. SRL | 49438713 | 4933 | 115.125 (2025) |
| DOTI KUVIO S.R.L. SRL | 43077733 | 8230 | 115.080 (2025) |
| BENEFIC RPG S.R.L. SRL | 42315195 | 4932 | 115.063 (2025) |
| COVATARU & CO JEPI SRL SRL | 3420750 | 1421 | 115.016 (2025) |
| 32 DE DINŢI S.R.L. SRL | 48786043 | 8623 | 115.015 (2025) |
| ANDROTRANS SRL SRL | 6856100 | 4933 | 115.014 (2025) |
| VICE CONSULTING S.R.L. SRL | 43475623 | 7020 | 115.000 (2025) |
| URBAN CONSTRUCT CARLOS S.R.L. SRL | 50261703 | 6812 | 115.000 (2025) |
| CREDINTA STRAMOSEASCA S.R.L. SRL | 50049159 | 7312 | 114.952 (2025) |
| CENTRUL DE MEDICINA MUNCII SRL SRL | 36974965 | 8622 | 114.938 (2025) |