Firme din Iași
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Iași are 54.200 de firme active, dintre care 15.714 au depus bilanț pentru 2019 — locul 6 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 71,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 28,5 mld RON, e 1,8% din totalul național (locul 14); firma medie facturează cu 40,8% sub media țării. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,3%.
Primele trei sectoare fac 19,1% din cifra de afaceri a județului. Iași concentrează 55,9% din firmele județului; urmează Miroslava și Valea Lupului. 35.352 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 34.268 de persoane; 85,8% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 168 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Iași
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SUPER ANALIZ TEST SRL SRL | 26510364 | 3320 | 668.282 (2025) |
| LOGISTIKS MTG S.R.L. SRL | 50944048 | 4941 | 668.144 (2025) |
| GGY-TRANSLUX S.R.L. SRL | 50314395 | 4941 | 668.114 (2025) |
| STI CORP S.R.L. SRL | 51852155 | 6210 | 668.084 (2025) |
| PIN COMSTAR SRL SRL | 30154915 | 4711 | 667.939 (2022) |
| CABINET MEDICAL BALNEOSAN SRL SRL | 3419527 | 8622 | 667.913 (2025) |
| EST AGRI ROM S.R.L. SRL | 42798863 | 0111 | 667.877 (2025) |
| MAGNUM COMPANY SRL SRL | 17956164 | 7020 | 667.855 (2025) |
| GLOBAL IDL SRL SRL | 32013513 | 4100 | 667.360 (2025) |
| T-KONSULT GRUPPE SRL SRL | 35180435 | 7499 | 667.260 (2025) |
| 2SI 4U S.R.L. SRL | 44580350 | 5611 | 667.237 (2025) |
| CONT LINE MANAGEMENT SRL SRL | 27285988 | 6920 | 667.173 (2025) |
| IZALEX SERVICES S.R.L. SRL | 43475330 | 4332 | 667.070 (2025) |
| AM ALTTO S.R.L. SRL | 47746156 | 4791 | 666.981 (2025) |
| RDV DENTAL SRL SRL | 35734263 | 8623 | 666.955 (2025) |
| COMBEN SERVICE SRL SRL | 1957597 | 9531 | 666.760 (2025) |
| VALUMIO-STAR SRL SRL | 33520824 | 4120 | 666.683 (2025) |
| M.H.AREAL SRL SRL | 5316706 | 0111 | 666.572 (2025) |
| ESTHETIC CENTER-DR. ISSA RAID SRL SRL | 35749833 | 8622 | 666.329 (2025) |
| TOP CHEFS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 52034391 | 5622 | 666.313 (2025) |
| SAS TOTAL TEHNOLOGY S.R.L. SRL | 41423865 | 4791 | 666.142 (2025) |
| AMP FINISSION S.R.L. SRL | 50179531 | 4100 | 665.951 (2025) |
| MCX BUILDING CONSTRUCT SRL SRL | 37284548 | 4100 | 665.888 (2025) |
| GCT ECOHOUSE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50996047 | 4120 | 665.663 (2025) |
| NUTRIŢION GRUP S.R.L. SRL | 23999380 | 0111 | 665.570 (2025) |
| SPORT TRANS S.R.L. SRL | 48074223 | 4941 | 665.149 (2025) |
| PAMEX MOTORS S.R.L. SRL | 38556411 | 4511 | 664.953 (2025) |
| ALI BLUE STORE S.R.L. SRL | 44137493 | 8299 | 664.798 (2025) |
| WIWDEPO S.R.L. SRL | 39461603 | 4673 | 664.442 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL ANGIOMED SRL SRL | 15228458 | 8622 | 664.400 (2025) |
| MATTEO TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L. SRL | 42387337 | 4939 | 664.117 (2025) |
| MARTEX SRL SRL | 1978239 | 4711 | 664.051 (2025) |
| TUCSON SRL SRL | 13900659 | 6820 | 664.017 (2025) |
| RAILROAD SHOP RAREŞ S.R.L. SRL | 28358638 | 7112 | 664.000 (2025) |
| EUROBOOK SRL SRL | 24586188 | 5811 | 663.877 (2025) |
| LONDON DESIGN S.R.L. SRL | 38974724 | 4771 | 663.859 (2025) |
| CARDIOIMA S.R.L. SRL | 49155296 | 8622 | 663.811 (2025) |
| DM NAILS SHOP S.R.L. SRL | 49071969 | 8559 | 663.730 (2025) |
| VDN-SECURITY SRL SRL | 30303715 | 8001 | 663.500 (2025) |
| GABIMAR RĂZBOIENI CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47244605 | 4683 | 663.394 (2025) |
| TREMUS S.R.L. SRL | 45040870 | 6210 | 663.378 (2025) |
| TOLSTOY LABS S.R.L. SRL | 46345776 | 6210 | 663.034 (2025) |
| VIDIS OPTIC S.R.L. SRL | 42975477 | 4778 | 663.001 (2025) |
| LEKTOR LANGUAGE TRAINER SRL SRL | 25362812 | 7430 | 662.858 (2025) |
| TURBOSOFT DIGITAL S.R.L. SRL | 47105844 | 6202 | 662.763 (2025) |
| INNOVATION-DENT S.R.L. SRL | 37612637 | 3250 | 662.761 (2025) |
| DANLIV COMSERV SRL SRL | 8086113 | 6820 | 662.547 (2025) |
| RICON CONSULTING SRL SRL | 23246919 | 7020 | 662.430 (2025) |
| GASTRO SERVICE SRL SRL | 16299481 | 2893 | 662.211 (2025) |
| CABINET VETERINAR DR VORNICU SRL SRL | 16130708 | 7500 | 662.033 (2025) |