Firme din Târgu Mureș
Mureș
Târgu Mureș are 13.888 de firme active, dintre care 6.303 au depus bilanț pentru 2021 — 36,5% din firmele județului Mureș. Locul 1 din 102 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 119,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 73,4. Cifra de afaceri cumulată, 21,9 mld RON, e 53,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 33,6% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 30,3%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,4%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%). Localitatea are 2 localități componente, dar cele mai multe firme (13.886 din 13.888) sunt chiar în Târgu Mureș.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BUCURIADEACOMUNICA S.R.L. SRL | 45254610 | 8559 | 2.750 (2025) |
| ALEXIA JOLAN S.R.L. SRL | 49767708 | 6820 | 2.747 (2024) |
| FIRE SOL FOTOSOLAR S.R.L. SRL | 44498986 | 3512 | 2.745 (2022) |
| VCORE MEDIA CREATIVE S.R.L. SRL | 48610119 | 7311 | 2.720 (2025) |
| PARTIZAN BODY S.R.L. SRL | 44691668 | 9313 | 2.700 (2024) |
| HELON S.R.L. SRL | 47336130 | 7420 | 2.700 (2024) |
| STAGIRA SRL SRL | 16585009 | 8560 | 2.682 (2022) |
| UNICATTE SRL SRL | 17703846 | 4322 | 2.681 (2025) |
| PRINOS CAR CONFORT S.R.L. SRL | 46665673 | 4939 | 2.646 (2024) |
| LORAL MEDICAL SRL SRL | 24281400 | 7022 | 2.610 (2022) |
| ECONOMIC PROIECT SRL SRL | 36786961 | 7020 | 2.600 (2025) |
| MANONA NUTRITION S.R.L. SRL | 41934061 | 8690 | 2.596 (2025) |
| PRO INNOVATE KINETO S.R.L. SRL | 45442630 | 8690 | 2.587 (2024) |
| FERLEV TAXI SRL SRL | 34277082 | 4932 | 2.587 (2025) |
| MEDMARA BRAVO S.R.L. SRL | 39308317 | 4932 | 2.587 (2024) |
| HEAVY SPECIAL TRANSPORTS SRL SRL | 37072324 | 4941 | 2.545 (2025) |
| DRALUX & IT S.R.L. SRL | 40858365 | 6202 | 2.542 (2025) |
| INTERVAN SRL SRL | 13689846 | 5229 | 2.538 (2025) |
| IDEAL DECOR CASA S.R.L. SRL | 42714307 | 4673 | 2.523 (2025) |
| MAGYARI KAROLY SERV SRL SRL | 32562716 | 9523 | 2.516 (2025) |
| BMB SUPORT COMPANY SRL SRL | 37333462 | 8299 | 2.500 (2017) |
| WOOD TRANS & FOREST SRL SRL | 29402197 | 4941 | 2.500 (2025) |
| TWIL TECH S.R.L. SRL | 47699933 | 4791 | 2.500 (2024) |
| REBEKA-IZABELLA-IMOBILIARE S.R.L. SRL | 50865130 | 6831 | 2.500 (2025) |
| ANGEL GARDEN S.R.L. SRL | 38968714 | 4778 | 2.500 (2023) |
| VAROCONT PROFIT SRL SRL | 37623989 | 6311 | 2.480 (2023) |
| DUNCAN LANGUAGE SERVICES SRL SRL | 32834438 | 8559 | 2.430 (2025) |
| ANDREA DERMA COSMETIC S.R.L. SRL | 40842040 | 9602 | 2.420 (2025) |
| AIR CAFE & PUB SRL SRL | 33969328 | 5630 | 2.411 (2018) |
| MARGOTS ART S.R.L. SRL | 52350300 | 1421 | 2.401 (2025) |
| PEPINERA DE ERP S.R.L. SRL | 40849766 | 0129 | 2.400 (2025) |
| DINESCH MIHAI SRL SRL | 36735909 | 8622 | 2.400 (2025) |
| ALI NICE NAILS S.R.L. SRL | 49634515 | 9622 | 2.390 (2025) |
| SEE MY IMAGE S.R.L. SRL | 47027878 | 7420 | 2.380 (2025) |
| LIOMARI SRL SRL | 11401830 | 4751 | 2.358 (2017) |
| FINANTS ID S.R.L. SRL | 46028590 | 6619 | 2.354 (2025) |
| DENTOTECH SERVICE S.R.L. SRL | 51592772 | 3313 | 2.335 (2025) |
| BAR TRANS OFFICE TOURS S.R.L. SRL | 41543845 | 4933 | 2.319 (2025) |
| DESCAD HOBBY TECHNIK SRL SRL | 37198005 | 7112 | 2.294 (2025) |
| MIRI SASHA SRL SRL | 37799463 | 4711 | 2.288 (2023) |
| CONTRANSCAR SRL SRL | 1203003 | 8692 | 2.267 (2021) |
| FRIGMA S.R.L. SRL | 52437246 | 4322 | 2.200 (2025) |
| INTERGLOBE SOLUTION SRL SRL | 35604123 | 4615 | 2.200 (2024) |
| DALI & DALI IMPEX SRL SRL | 4619256 | 4712 | 2.171 (2025) |
| CENTENAR ASIGURARI S.R.L. SRL | 40652836 | 6622 | 2.162 (2024) |
| TERRA TECH EXPERT S.R.L. SRL | 49441603 | 4712 | 2.155 (2025) |
| FERRUM TECH SRL SRL | 16130864 | 2841 | 2.143 (2025) |
| AROMATIC CSC BORA S.R.L. SRL | 41842308 | 7311 | 2.135 (2025) |
| PINGOLO EDUCATION S.R.L. SRL | 46203135 | 8559 | 2.110 (2025) |
| KOPE TRAINING INVEST SRL SRL | 32786659 | 8559 | 2.107 (2023) |