Firme din Neamț
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Neamț are 23.601 firme active, dintre care 10.885 au depus bilanț pentru 2023 — locul 23 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 52,0 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 19,8 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 26); firma medie facturează cu 46,5% sub media țării. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 5,1%.
Primele trei sectoare fac 13,5% din cifra de afaceri a județului. Piatra-Neamț, Roman și Târgu Neamț adună 47,7% din firmele județului. 14.380 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 15.564 de persoane; 89,0% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 28 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Neamț
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| WEBNOW SRL SRL | 34193496 | 6310 | 242.508 (2025) |
| KRK IULIA MOBILA LEMN S.R.L. SRL | 42844196 | 3109 | 242.484 (2025) |
| CONSUMCOOP SECUIENI SOCIETATE COOPERATIVĂ SC | 2003186 | 4711 | 242.452 (2025) |
| LUKING INVEST SRL SRL | 15119078 | 4712 | 242.441 (2025) |
| NACRITEX SRL SRL | 13132801 | 5610 | 242.438 (2025) |
| ANTOMAT BUSINESS FOOD S.R.L. SRL | 45354067 | 1071 | 242.417 (2025) |
| PROPER CARS S.R.L. SRL | 39515401 | 4511 | 242.394 (2025) |
| CASA CU FLORI RUBYMA S.R.L. SRL | 40700267 | 4776 | 242.270 (2025) |
| CLUB CCV SRL SRL | 33153450 | 5630 | 242.167 (2025) |
| LICA INVELITORI S.R.L. SRL | 48265142 | 4120 | 242.104 (2025) |
| WEBARTIS SRL SRL | 16329442 | 6201 | 241.997 (2025) |
| VINTILA PERFECT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40435314 | 4120 | 241.981 (2024) |
| NOVATEC SRL SRL | 16163373 | 4618 | 241.963 (2025) |
| BOUTIQUE BRENDA ROMAN S.R.L. SRL | 39760826 | 4719 | 241.813 (2025) |
| RUDICAT S.R.L. SRL | 49477950 | 2511 | 241.796 (2025) |
| SUDIKA SRL SRL | 23030574 | 4711 | 241.722 (2025) |
| BIANIK EXPRESS S.R.L. SRL | 41478879 | 4941 | 241.700 (2025) |
| SAPPHIRE DENTAL CARE S.R.L. SRL | 45735681 | 8623 | 241.630 (2025) |
| DORCAS CONF SRL SRL | 2663794 | 1422 | 241.570 (2025) |
| FINISAJE STYL S.R.L. SRL | 44246709 | 4100 | 241.554 (2025) |
| MARIA MARKET PIATRA - NEAMŢ S.R.L. SRL | 51109755 | 4711 | 241.465 (2025) |
| F & F INFINITY GRUP SRL SRL | 32985546 | 4322 | 241.386 (2025) |
| GALKAD CONSTRUCT SRL SRL | 33676085 | 7810 | 241.245 (2025) |
| ARIS GO SERV SRL SRL | 6040594 | 5510 | 241.047 (2025) |
| NICOLISMAR FORST S.R.L. SRL | 48640047 | 0220 | 240.797 (2025) |
| SORPLAST INC S.R.L. SRL | 41455875 | 2226 | 240.618 (2025) |
| TOTAL FITNESS SANGYM S.R.L. SRL | 21303112 | 9313 | 240.548 (2025) |
| DIAVET SRL SRL | 15195130 | 7500 | 240.539 (2025) |
| CONFECŢII METALICE ŞI LEMN S.R.L. SRL | 51309290 | 2511 | 240.528 (2025) |
| MAYA & SOFIA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41406791 | 3100 | 240.516 (2024) |
| STEMIROGA S.R.L. SRL | 40729476 | 7912 | 240.456 (2025) |
| AS DEVELOPMENT CENTER S.R.L. SRL | 48323855 | 7311 | 240.402 (2025) |
| RPV INSTAL SRL SRL | 30809330 | 4322 | 240.379 (2025) |
| VLAD BĂICĂNESCU ADVERTISING S.R.L. SRL | 46629425 | 7311 | 240.367 (2025) |
| TRENDY SABIANA SRL SRL | 29901782 | 4775 | 240.163 (2025) |
| EXPRESS CHIRILĂ GABY TRANS SRL SRL | 37798956 | 4941 | 240.140 (2025) |
| DORYLEXI PROD COM SRL SRL | 18274670 | 4711 | 240.043 (2025) |
| COLIANDRA COM SRL SRL | 10172224 | 4676 | 240.030 (2025) |
| ATELIER URBAN SCB S.R.L. SRL | 45317832 | 2511 | 240.000 (2025) |
| RASPOPAFOREVER S.R.L. SRL | 44616739 | 4775 | 239.928 (2025) |
| ADR MEDIA HUB S.R.L. SRL | 44178671 | 7311 | 239.886 (2025) |
| AGAPIE FOREST S.R.L. SRL | 48670005 | 0220 | 239.865 (2025) |
| ROALMASIG S.R.L. SRL | 42581677 | 6622 | 239.703 (2025) |
| LEMID PLASTIC SRL SRL | 17684981 | 2226 | 239.688 (2025) |
| DAMASCAN MADALINA S.R.L. SRL | 45482872 | 5611 | 239.618 (2025) |
| MURLOR INVEST S.R.L. SRL | 46074863 | 4941 | 239.603 (2025) |
| SCUTARU FOREST SRL SRL | 35559448 | 4613 | 239.403 (2025) |
| SUPREME AUTO ITP S.R.L. SRL | 40245379 | 6820 | 239.389 (2025) |
| LERON CROSSCARS SRL SRL | 36096678 | 9319 | 239.355 (2025) |
| ECOVET SRL SRL | 16377040 | 7500 | 239.247 (2025) |