Firme din Ploiești
Prahova
Ploiești are 17.040 de firme active, dintre care 5.576 au depus bilanț pentru 2017 — 37,5% din firmele județului Prahova. Locul 1 din 104 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 94,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 65,4. Cifra de afaceri cumulată, 17,4 mld RON, e 49,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 24,6% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 10,0%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,5%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,8%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RYBPAV CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48099457 | 4120 | 109.963 (2025) |
| LAYER DESIGN S.R.L. SRL | 49254931 | 7420 | 109.940 (2025) |
| GAVIODIN - SERV SRL SRL | 18664206 | 8219 | 109.855 (2025) |
| SAN STRUCT SERV SRL SRL | 24991130 | 7112 | 109.676 (2021) |
| SATORI HEALING S.R.L. SRL | 43965447 | 9623 | 109.650 (2025) |
| VETO CONCEPT SERV S.R.L. SRL | 42676726 | 7500 | 109.632 (2025) |
| KARAYS HOTEL S.R.L. SRL | 48073422 | 5510 | 109.623 (2025) |
| AMIRA FINCONT SRL SRL | 28547939 | 6920 | 109.600 (2025) |
| ZEN FOOD DIET S.R.L. SRL | 42689947 | 4791 | 109.580 (2025) |
| COMTAX IMPECABIL S.R.L. SRL | 45770212 | 4932 | 109.432 (2025) |
| BLUE DESIGN ENGINEERING S.R.L. SRL | 39345528 | 7112 | 109.428 (2023) |
| BASTET SILVI MED S.R.L. SRL | 51399888 | 8622 | 109.376 (2025) |
| IMPERIAL BARON STORE S.R.L. SRL | 39692756 | 4740 | 109.197 (2025) |
| MARRUX COMUNITY TRANSPORT S.R.L. SRL | 43974054 | 4941 | 109.075 (2025) |
| ARMIRON PLUS S.R.L. SRL | 51532371 | 5630 | 109.005 (2025) |
| ABC CAREERS S.R.L. SRL | 40243998 | 8891 | 109.000 (2024) |
| PIC-TRANS SRL SRL | 16166272 | 4933 | 108.949 (2025) |
| CORA SRL SRL | 1356970 | 4719 | 108.921 (2025) |
| VLADIGAB INTERSPEED SRL SRL | 33346664 | 4941 | 108.853 (2021) |
| DEEA ROMTECH S.R.L. SRL | 39260510 | 8299 | 108.836 (2025) |
| TIGAU EUROTRANSPORT S.R.L. SRL | 47469845 | 4941 | 108.835 (2025) |
| RAM MEDIA INVEST SRL SRL | 28247699 | 7311 | 108.812 (2025) |
| JANINE BOUTIQUE S.R.L. SRL | 52663464 | 4712 | 108.720 (2025) |
| ABDENT SRL SRL | 11484119 | 8623 | 108.703 (2025) |
| TWEB ASSISTANCE S.R.L. SRL | 47554088 | 6310 | 108.699 (2025) |
| CAMPION VISION S.R.L. SRL | 43518295 | 4939 | 108.562 (2025) |
| CLEVER CODE PROGRAMMING S.R.L. SRL | 36267883 | 6210 | 108.443 (2025) |
| PARTCAR COM SRL SRL | 18230487 | 4782 | 108.387 (2025) |
| ELDIASOR INTERSERV SRL SRL | 35457537 | 4321 | 108.300 (2024) |
| CRISTIANLOG S.R.L. SRL | 49124850 | 4941 | 108.230 (2025) |
| HERANEOGENESIS S.R.L. SRL | 46481298 | 8690 | 108.149 (2025) |
| ANAMIHAI TAXI S.R.L. SRL | 38429604 | 4933 | 108.069 (2025) |
| ADSOR ROMSERV S.R.L. SRL | 40381567 | 4322 | 108.013 (2025) |
| LOGIS TRAINING S.R.L. SRL | 40305942 | 8559 | 107.972 (2025) |
| CADEMAR SOLUTIONS SRL SRL | 28637900 | 4740 | 107.754 (2025) |
| BRINO S.R.L. SRL | 49569174 | 7420 | 107.749 (2025) |
| CĂTĂMAR - COM SRL SRL | 23418712 | 4711 | 107.718 (2020) |
| GAMA INTERMED BEST DEAL S.R.L. SRL | 42898846 | 0910 | 107.670 (2025) |
| LAWRENCE SOLUTIONS SRL SRL | 35480297 | 6619 | 107.622 (2025) |
| N.S.D.SRL SRL | 4840493 | 1812 | 107.610 (2025) |
| PRINTEX DUO PRINT S.R.L. SRL | 41003586 | 8210 | 107.475 (2025) |
| PETROTOOLS SERV SRL SRL | 28351451 | 3900 | 107.462 (2025) |
| ISLA ROJA STUDIO S.R.L. SRL | 46992217 | 9002 | 107.380 (2025) |
| LKW VALAHIA LOGISTIC SPEDITION S.R.L. SRL | 41631360 | 4941 | 107.328 (2024) |
| OAMENI DE POVESTE SRL-D SRL | 34686109 | 1039 | 107.314 (2025) |
| APAFLO S.R.L. SRL | 51818021 | 8299 | 107.078 (2025) |
| MANDINIA SERVICE SRL SRL | 28357128 | 4322 | 106.901 (2025) |
| PROJECT CICI MAC S.R.L. SRL | 45650950 | 7311 | 106.889 (2025) |
| ROBISERV GSM S.R.L. SRL | 39276126 | 4742 | 106.859 (2025) |
| ENTROPY DYNAMICS S.R.L. SRL | 40399491 | 6201 | 106.846 (2019) |