Firme din Ploiești
Prahova
Ploiești are 17.036 de firme active, dintre care 7.830 au depus bilanț pentru 2021 — 37,5% din firmele județului Prahova. Locul 1 din 104 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 94,4 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 65,4. Cifra de afaceri cumulată, 20,7 mld RON, e 42,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,7% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a scăzut cu 2,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,5%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,8%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MYLODON COM SRL SRL | 18626652 | 4712 | 6.960 (2025) |
| MARYINSTAL SERVICE SRL SRL | 17318409 | 8041 | 6.950 (2025) |
| AMBFITNESS GYM S.R.L. SRL | 40101799 | 9319 | 6.945 (2023) |
| CREATE WITH BULY S.R.L. SRL | 51193720 | 5630 | 6.931 (2025) |
| LE CHAT PATTI SRL SRL | 38206882 | 9329 | 6.920 (2018) |
| CORNEL & ADY TRANS SRL SRL | 21552393 | 4933 | 6.906 (2025) |
| BECONSART BUILDING S.R.L. SRL | 41294582 | 4120 | 6.900 (2024) |
| JACKSONSOUNDSYSTEM S.R.L. SRL | 37742238 | 9039 | 6.900 (2025) |
| ALEXTMA LOGISTIC S.R.L. SRL | 50526274 | 4941 | 6.900 (2025) |
| TIDIX S.R.L. SRL | 48725402 | 6202 | 6.841 (2024) |
| THE INSANE COMP S.R.L. SRL | 42538146 | 4791 | 6.830 (2025) |
| IKA INTERMEDIATE S.R.L. SRL | 40160752 | 4613 | 6.798 (2019) |
| TECHWEB WIZARDS S.R.L. SRL | 48771956 | 6202 | 6.796 (2025) |
| TEDDY FOOD S.R.L. SRL | 49984472 | 5610 | 6.769 (2025) |
| TOMMOBIL S.R.L. SRL | 51451064 | 4941 | 6.702 (2025) |
| FOR YOU INFORMATION S.R.L. SRL | 44517662 | 8551 | 6.700 (2025) |
| KLARIAN STYLE SRL SRL | 23625661 | 5520 | 6.686 (2025) |
| NEXGEN ENGINEERING SRL SRL | 8878202 | 6202 | 6.621 (2025) |
| STEEL&METAL PROCESSING TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 49461155 | 3312 | 6.618 (2024) |
| CIPIC POWER CONCEPT S.R.L. SRL | 36173177 | 4933 | 6.617 (2023) |
| OCTAVET FARM SRL SRL | 18470838 | 8520 | 6.614 (2025) |
| FOXY FOOD S.R.L. SRL | 42149092 | 5621 | 6.607 (2024) |
| NOTOS AUTO S.R.L. SRL | 48725453 | 4752 | 6.607 (2024) |
| RUSSELL PLUS DESIGN SRL SRL | 28608130 | 7411 | 6.603 (2025) |
| SENIC MEDIA SOLUTION SRL SRL | 32555913 | 7311 | 6.600 (2020) |
| YGY REMO AUTO S.R.L. SRL | 45834472 | 7711 | 6.592 (2024) |
| JUSTARCHITECT-STUDIO SRL SRL | 15942626 | 7111 | 6.587 (2025) |
| MMA ZIZI CONCEPT S.R.L. SRL | 44946362 | 4778 | 6.578 (2024) |
| EMA CREATIV DESIGN SRL SRL | 37169778 | 9003 | 6.550 (2025) |
| CDD VIRAL S.R.L. SRL | 52847483 | 7311 | 6.500 (2025) |
| NOURIA NOURI ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 44335610 | 8552 | 6.460 (2025) |
| MARSHAL COME SRL SRL | 1355915 | 4773 | 6.456 (2025) |
| CRIDOLA COM SRL SRL | 8474174 | 5117 | 6.448 (2017) |
| THE MACONDO PROJECT S.R.L. SRL | 38495411 | 5911 | 6.409 (2023) |
| SOBIAS SERVICE SRL SRL | 29827015 | 4771 | 6.403 (2025) |
| PROFESSIONAL CONSULTING GROUP SRL SRL | 21664915 | 7020 | 6.400 (2025) |
| SIFRA TRANS SRL SRL | 16308032 | 4941 | 6.374 (2021) |
| MAP SERVICES SRL SRL | 33898430 | 4672 | 6.364 (2025) |
| ALEGRIA LUX CLINIC S.R.L. SRL | 45986705 | 8690 | 6.350 (2025) |
| S.G.S. ALERT PROFESIONAL SERVICES SRL SRL | 16709697 | 8001 | 6.349 (2025) |
| AUTOKISS SERV NETWORK SRL SRL | 33080880 | 4532 | 6.313 (2023) |
| TITU SRL SRL | 3431873 | 4711 | 6.284 (2024) |
| NINETEEN CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 40160302 | 7311 | 6.275 (2025) |
| INTEGRAL IMOBILIARE SRL SRL | 24304198 | 6831 | 6.275 (2016) |
| CAMED SERV SRL SRL | 21774411 | 4322 | 6.262 (2025) |
| WARP FACILITY SERVICES SRL SRL | 33161895 | 4100 | 6.250 (2022) |
| IT VISIONARIES S.R.L. SRL | 49102402 | 6201 | 6.210 (2025) |
| VISUALFLUENCE S.R.L. SRL | 44032861 | 7412 | 6.200 (2025) |
| PLUSH BIO SRL SRL | 36064455 | 4773 | 6.192 (2025) |
| ECOCLEAN SUPPLIES S.R.L. SRL | 50643789 | 4644 | 6.159 (2025) |