Firme din Satu Mare
Satu Mare
Satu Mare are 8.976 de firme active, dintre care 4.422 au depus bilanț pentru 2022 — 42,4% din firmele județului Satu Mare. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 98,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 64,1. Cifra de afaceri cumulată, 13,3 mld RON, e 46,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 21,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,8%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,9%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,9%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ID EVENTS S.R.L. SRL | 52029379 | 9039 | 19.600 (2025) |
| SPLENDOR BRANDS S.R.L. SRL | 39886523 | 4771 | 19.550 (2025) |
| PAPER PACK SRL SRL | 29825073 | 4690 | 19.526 (2024) |
| SCHONE DIGITAL S.R.L. SRL | 43318025 | 6209 | 19.438 (2025) |
| RALLY FAN BAR S.R.L. SRL | 45418632 | 5630 | 19.434 (2025) |
| GHERMAN EDILL SRL SRL | 24142770 | 4333 | 19.387 (2016) |
| VIC SPED INTERNATIONAL SRL SRL | 38402285 | 5229 | 19.338 (2025) |
| GRAND MAGIC FAMILY S.R.L. SRL | 38914862 | 5610 | 19.300 (2019) |
| NIVO CONCEPT S.R.L. SRL | 45663615 | 8559 | 19.250 (2023) |
| PRO C & C IMPEX SRL SRL | 13472927 | 7022 | 19.249 (2025) |
| SOFILUX S.R.L. SRL | 48826474 | 9531 | 19.210 (2025) |
| RPR VOPSITORIE AUTO S.R.L. SRL | 46814481 | 9531 | 19.200 (2022) |
| ECOTEHNOLOGY SRL SRL | 17121660 | 4614 | 19.155 (2023) |
| PEXIT HOUSE S.R.L. SRL | 41226944 | 9329 | 19.065 (2025) |
| GAMMAPOLIS SRL SRL | 14406697 | 5590 | 19.017 (2025) |
| CONSTPOSIT SRL SRL | 7679376 | 4120 | 19.000 (2025) |
| ABIL FURNIR NAGY SRL SRL | 28848826 | 1611 | 19.000 (2025) |
| FABO FINANCE S.R.L. SRL | 25186066 | 7020 | 19.000 (2025) |
| MGM EVENTS RO S.R.L. SRL | 51820420 | 9020 | 19.000 (2025) |
| ŞUT ŞI GOL SRL SRL | 32302007 | 9311 | 18.950 (2025) |
| ARPI PROFI S.R.L. SRL | 50237683 | 4120 | 18.907 (2024) |
| REACT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45737887 | 6201 | 18.783 (2025) |
| GNR ENTERPRISE S.R.L. SRL | 43791812 | 7021 | 18.700 (2025) |
| ADOV CONSULTING SRL SRL | 33785660 | 7112 | 18.594 (2016) |
| MAIER OANA FINANCIAL S.R.L. SRL | 43400833 | 8559 | 18.585 (2025) |
| TM GRACE CONSULTING S.R.L. SRL | 45898794 | 4618 | 18.518 (2025) |
| FGL NORI CAR S.R.L. SRL | 44894158 | 6820 | 18.396 (2025) |
| BANFIN S.R.L. SRL | 17476662 | 6811 | 18.376 (2017) |
| BEBE & MĂLINA S.R.L. SRL | 44856421 | 4932 | 18.366 (2025) |
| CULORI NOI SRL SRL | 15512270 | 6831 | 18.292 (2025) |
| D&C&I INDUSTRIES SRL SRL | 13904979 | 4771 | 18.288 (2025) |
| SUNSHADE SRL SRL | 37558538 | 2512 | 18.213 (2025) |
| VIMEXIM S.R.L. SRL | 51812266 | 4933 | 18.212 (2025) |
| TOPOCAD OSKAR IMOB S.R.L. SRL | 44355013 | 7112 | 18.157 (2025) |
| ELBA DOCENS S.R.L. SRL | 45234400 | 4771 | 18.150 (2025) |
| DUCIUC AUTO WASH S.R.L. SRL | 38880140 | 9531 | 18.099 (2025) |
| NOVA DEPO GRUP S.R.L. SRL | 52799262 | 5210 | 18.054 (2025) |
| MINIPROFIT SRL SRL | 647032 | 4120 | 18.000 (2025) |
| GENTILINI INVEST SRL SRL | 17927800 | 6820 | 17.909 (2024) |
| SB ADEZIV SRL SRL | 4409483 | 6820 | 17.837 (2025) |
| MAGIC BLOSSOM FELT S.R.L. SRL | 45671073 | 3213 | 17.823 (2025) |
| DANI & VANDA SRL SRL | 23712458 | 5611 | 17.750 (2025) |
| ALPIN SPEDITION SATU MARE S.R.L. SRL | 36828315 | 4941 | 17.750 (2025) |
| CONTA KRN S.R.L. SRL | 52445117 | 6920 | 17.750 (2025) |
| MUX DRIVE S.R.L. SRL | 38073433 | 4933 | 17.719 (2025) |
| RULERS S.R.L. SRL | 38930817 | 6210 | 17.704 (2025) |
| SEASYS S.R.L. SRL | 50154154 | 7311 | 17.690 (2024) |
| 4 AOS SRL SRL | 9368457 | 8123 | 17.617 (2025) |
| MIREY & VDG 2018 S.R.L. SRL | 40084760 | 6622 | 17.566 (2025) |
| MILLS CONSULT SYSTEMS S.R.L. SRL | 30834750 | 3511 | 17.566 (2025) |