Firme din Satu Mare
Satu Mare
Satu Mare are 8.976 de firme active, dintre care 5.365 au depus bilanț pentru 2025 — 42,4% din firmele județului Satu Mare. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 98,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 64,1. Cifra de afaceri cumulată, 14,6 mld RON, e 48,6% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 4,0%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,8%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,9%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,9%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TRANSILVANIA L CENTRE S.R.L. SRL | 48276532 | 4791 | 822 (2025) |
| MCM EXPERT SRL SRL | 21442331 | 4690 | 801 (2024) |
| CENTAS ELECTRIC SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40976700 | 4321 | 800 (2025) |
| GV PERFUMERY S.R.L. SRL | 47625030 | 4775 | 774 (2025) |
| REBORNEUM S.R.L. SRL | 52177928 | 4791 | 757 (2025) |
| MARC INTERASIG S.R.L. SRL | 39477324 | 6622 | 754 (2025) |
| FLORIMOB ZEN SRL SRL | 34656990 | 6831 | 747 (2024) |
| TINI ENA SRL SRL | 19121801 | 4932 | 746 (2025) |
| KRISS STYL SRL SRL | 17203140 | 1421 | 720 (2025) |
| FEDOR & CO S.R.L. SRL | 48226399 | 4791 | 707 (2025) |
| CHEI SI SOFTURI AUTO S.R.L. SRL | 51971253 | 9529 | 700 (2025) |
| INTERSTELLART S.R.L. SRL | 40619260 | 9003 | 650 (2025) |
| ABIGEL 2003 SRL SRL | 16616270 | 7020 | 625 (2025) |
| ONLY IN TIME S.R.L. SRL | 43413744 | 6203 | 600 (2025) |
| NUTRIFIT BY ANA S.R.L. SRL | 47209101 | 8690 | 600 (2023) |
| BURMAN INVEST S.R.L. SRL | 43407343 | 6203 | 550 (2025) |
| COOPA SRL SRL | 10218216 | 4771 | 530 (2023) |
| SOIMUSAN TRANS FOREST SRL SRL | 16943522 | 0220 | 515 (2018) |
| IRONDAM S.R.L. SRL | 49950526 | 4100 | 504 (2024) |
| OVIGRUNDBERG SRL SRL | 28403712 | 7020 | 500 (2022) |
| CONCEPT STUDIO SRL SRL | 17975301 | 7111 | 500 (2024) |
| GREENBASE SRL SRL | 26351374 | 0111 | 500 (2025) |
| RHINOVAT S.R.L. SRL | 48309613 | 4791 | 492 (2025) |
| MAM GYM SRL SRL | 23661818 | 8559 | 450 (2018) |
| AIR CONTROLL ENGINEERING S.R.L. SRL | 44768362 | 4322 | 450 (2024) |
| SOCRI SRL SRL | 22091107 | 1623 | 448 (2025) |
| VARIOTECH SERV SRL SRL | 33066990 | 4791 | 431 (2025) |
| BIRIŞ ADVISERS SRL SRL | 648429 | 7490 | 423 (2024) |
| CHIS COMMERCE S.R.L. SRL | 53022239 | 4712 | 421 (2025) |
| CIULA CAR RENT SRL SRL | 31818710 | 4511 | 420 (2024) |
| SALNIC SRL SRL | 17178720 | 4932 | 420 (2020) |
| DIDI TRANZIT SRL SRL | 37356946 | 9621 | 410 (2025) |
| BORHIDAN R&C SRL SRL | 18218378 | 0220 | 400 (2022) |
| DAVIDASI TURISM S.R.L. SRL | 37711479 | 5520 | 400 (2025) |
| ANDRETENNIS SRL SRL | 26099367 | 9311 | 400 (2022) |
| OBLU RMA S.R.L. SRL | 51157493 | 6820 | 385 (2025) |
| MODE LA DM S.R.L. SRL | 50920928 | 4791 | 381 (2025) |
| FLASHAPP SRL SRL | 32853219 | 6210 | 375 (2025) |
| GOZNA SRL SRL | 16418949 | 4211 | 368 (2020) |
| ZENMAT SERV S.R.L. SRL | 48484460 | 8299 | 329 (2025) |
| EBT GROW MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45305153 | 7020 | 305 (2025) |
| B & F 2007 S.R.L. SRL | 39534608 | 3212 | 300 (2024) |
| CROITORIA MARCELA SRL-D SRL | 35591511 | 1413 | 300 (2022) |
| RDR TEAM CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 44886988 | 4120 | 252 (2022) |
| FIGHT MASTER SPORTS S.R.L. SRL | 48184285 | 4763 | 209 (2025) |
| CREARE WEB DESIGN.RO S.R.L. SRL | 47873311 | 6201 | 206 (2024) |
| PRALIUM S.R.L. SRL | 48350957 | 4636 | 202 (2025) |
| CAVALINO FERRARI SRL SRL | 25726395 | 4120 | 202 (2025) |
| MSD FITNESS S.R.L. SRL | 49195215 | 9319 | 200 (2025) |
| COMEXPERT PROCOMBIT SRL SRL | 25030287 | 6209 | 200 (2020) |