Firme din Satu Mare
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Satu Mare are 21.179 de firme active, dintre care 5.463 au depus bilanț pentru 2016 — locul 26 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 64,0 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 14,1 mld RON, e 1,3% din totalul național (locul 18); firma medie facturează cu 7,8% sub media țării.
Județul e specializat în comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672): sectorul are 9,4% din cifra de afaceri locală, de 10 ori ponderea lui la nivel național. Vezi comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule în Satu Mare →
Primele trei sectoare fac 20,2% din cifra de afaceri a județului. Satu Mare, Carei și Negrești-Oaș adună 54,6% din firmele județului. 13.399 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 13.854 de persoane; 86,6% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 62 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Satu Mare
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SILVIU BORBE SRL SRL | 37291855 | 4931 | 1.000 (2019) |
| UNIVERSAL ROMAR SRL SRL | 37729190 | 5630 | 994 (2021) |
| PRIMA TAXI CALL CENTER SRL SRL | 36417816 | 8220 | 980 (2025) |
| BIO FRUCT BOGDAND S.R.L. SRL | 39106172 | 0121 | 975 (2023) |
| SZABIRAUL SRL SRL | 25261990 | 4941 | 960 (2023) |
| CONSTLUX SRL SRL | 15918156 | 4120 | 941 (2024) |
| LOXAN GERENTALS S.R.L. SRL | 40258271 | 7732 | 930 (2020) |
| EF KINTECH GLOBAL SRL SRL | 37456384 | 0125 | 915 (2025) |
| CONFIDENCE AGRICULTURE S.R.L. SRL | 44753477 | 4773 | 897 (2025) |
| IOANA PLACES S.R.L. SRL | 52207077 | 9622 | 872 (2025) |
| MD DESIGN S.R.L. SRL | 52808972 | 4776 | 870 (2025) |
| MIRVAL SRL SRL | 20416032 | 0147 | 859 (2025) |
| DMZ RECRUTEMENT S.R.L. SRL | 44733100 | 7810 | 853 (2022) |
| EAST PARK TRAVEL S.R.L. SRL | 44983921 | 9329 | 840 (2024) |
| MAIOR LOG S.R.L. SRL | 43933135 | 4941 | 840 (2025) |
| SAMUS NV S.R.L. SRL | 40457762 | 4329 | 840 (2024) |
| MOOHA CANDY SRL SRL | 37892847 | 6201 | 834 (2020) |
| TRANSILVANIA L CENTRE S.R.L. SRL | 48276532 | 4791 | 822 (2025) |
| AGROZOOTEHNICA CĂUAȘ COOPERATIVĂ AGRICOLĂ CA | 47881055 | 0150 | 810 (2025) |
| MCM EXPERT SRL SRL | 21442331 | 4690 | 801 (2024) |
| CENTAS ELECTRIC SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40976700 | 4321 | 800 (2025) |
| BIOMASS PLANT SRL SRL | 28542737 | 1629 | 797 (2017) |
| FRUCTLAND CAMARZANA S.R.L. SRL | 46013106 | 0124 | 780 (2025) |
| GV PERFUMERY S.R.L. SRL | 47625030 | 4775 | 774 (2025) |
| REBORNEUM S.R.L. SRL | 52177928 | 4791 | 757 (2025) |
| MARC INTERASIG S.R.L. SRL | 39477324 | 6622 | 754 (2025) |
| DREAM EVENTS CAREI S.R.L. SRL | 51525455 | 9329 | 750 (2025) |
| MARCI & LOLA S.R.L. SRL | 48259426 | 4779 | 750 (2025) |
| FLORIMOB ZEN SRL SRL | 34656990 | 6831 | 747 (2024) |
| TINI ENA SRL SRL | 19121801 | 4932 | 746 (2025) |
| GF MARAKELLA SRL SRL | 31462441 | 1071 | 746 (2016) |
| KRISS STYL SRL SRL | 17203140 | 1421 | 720 (2025) |
| FEDOR & CO S.R.L. SRL | 48226399 | 4791 | 707 (2025) |
| CHEI SI SOFTURI AUTO S.R.L. SRL | 51971253 | 9529 | 700 (2025) |
| SURD LIBERTA S.R.L. SRL | 30841668 | 4321 | 700 (2023) |
| INTERSTELLART S.R.L. SRL | 40619260 | 9003 | 650 (2025) |
| LA JIBOC S.R.L. SRL | 45091203 | 5610 | 631 (2025) |
| ABIGEL 2003 SRL SRL | 16616270 | 7020 | 625 (2025) |
| GLECUMA S.R.L. SRL | 40745374 | 4791 | 608 (2021) |
| JON`S FARM SRL SRL | 28546658 | 4312 | 600 (2021) |
| MON AMELIA S.R.L. SRL | 43266759 | 0125 | 600 (2024) |
| MC MICA FERMA S.R.L. SRL | 39818863 | 0111 | 600 (2020) |
| ONLY IN TIME S.R.L. SRL | 43413744 | 6203 | 600 (2025) |
| NUTRIFIT BY ANA S.R.L. SRL | 47209101 | 8690 | 600 (2023) |
| MPH JUMPING S.R.L. SRL | 39024447 | 9319 | 550 (2024) |
| BURMAN INVEST S.R.L. SRL | 43407343 | 6203 | 550 (2025) |
| FLEISCHTIERE SRL SRL | 38340506 | 0142 | 531 (2025) |
| COOPA SRL SRL | 10218216 | 4771 | 530 (2023) |
| EMS STUDIO S.R.L. SRL | 49656564 | 9602 | 525 (2024) |
| DAD FORCE CONSULTING S.R.L. SRL | 39168353 | 9313 | 521 (2024) |