Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 5.303 au depus bilanț pentru 2018 — 49,7% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 13,0 mld RON, e 56,6% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a scăzut cu 15,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,1%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TUTZU DRIVE S.R.L. SRL | 50176268 | 4939 | 12.682 (2024) |
| KADEARTERY S.R.L. SRL | 50718784 | 8622 | 12.674 (2025) |
| FUVIO HUB S.R.L. SRL | 46777111 | 8559 | 12.670 (2023) |
| RAFALE GROUP S.R.L. SRL | 52001580 | 4933 | 12.644 (2025) |
| ILUMINARY S.R.L. SRL | 48699680 | 6210 | 12.621 (2025) |
| SONIC STYLE SRL SRL | 18116297 | 3100 | 12.615 (2025) |
| NAUTICA DEL MEDITERRANEO S.R.L. SRL | 51541337 | 4614 | 12.601 (2025) |
| CONFORT LUX SRL SRL | 22461846 | 6831 | 12.600 (2022) |
| BIO DAVICOM SRL SRL | 30217525 | 1013 | 12.598 (2025) |
| COMCHIM SRL SRL | 7479734 | 4619 | 12.578 (2025) |
| CONCORDIS EDU SRL SRL | 37108690 | 8559 | 12.570 (2024) |
| SPITS METALL DESIGN S.R.L. SRL | 42163020 | 2511 | 12.550 (2025) |
| GEO ECO ENVIRO SRL SRL | 35423712 | 4617 | 12.525 (2025) |
| GIURCĂ TAXI S.R.L. SRL | 40696409 | 4933 | 12.500 (2025) |
| BTD SILVA GREEN SRL SRL | 36395882 | 4711 | 12.500 (2017) |
| LIZZY STUDIO S.R.L. SRL | 39163577 | 7021 | 12.500 (2025) |
| SITIO SRL SRL | 14858404 | 7111 | 12.500 (2025) |
| VIVID CAPTURE S.R.L. SRL | 51199596 | 8551 | 12.480 (2025) |
| LITTLE DAISY S.R.L. SRL | 39511035 | 4776 | 12.447 (2025) |
| EMMA INVEST IMOBILIARE S.R.L. SRL | 49576597 | 6831 | 12.441 (2025) |
| ALE & REB TRANSPORT SIB S.R.L. SRL | 46782339 | 4941 | 12.352 (2024) |
| ADVECTION STUDIO S.R.L. SRL | 44634875 | 7410 | 12.344 (2025) |
| CIBINIUM CONCEPT S.R.L. SRL | 39053906 | 4120 | 12.335 (2020) |
| ART GRAND SYSTEM S.R.L. SRL | 41313218 | 1812 | 12.315 (2025) |
| TIFERIKA SPEED S.R.L. SRL | 50507086 | 4939 | 12.303 (2025) |
| NORTH POINT LAND SURVEYING S.R.L. SRL | 47542253 | 7112 | 12.300 (2025) |
| ART BEAT S.R.L. SRL | 51570227 | 7412 | 12.264 (2025) |
| COMPACT GRUP EVENTS S.R.L. SRL | 33580915 | 8230 | 12.258 (2019) |
| XPRESS RIDE S.R.L. SRL | 51502230 | 4933 | 12.239 (2025) |
| SED ARTIS S.R.L. SRL | 49543298 | 5819 | 12.170 (2025) |
| HLT MIX S.R.L. SRL | 42623535 | 4791 | 12.155 (2025) |
| JUMP4FUN S.R.L. SRL | 39537779 | 9313 | 12.105 (2025) |
| PARTNERSHIPS NPN - FPD DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 46480330 | 4932 | 12.098 (2025) |
| ACVA MULTIPREST SRL SRL | 29587648 | 0322 | 12.072 (2024) |
| COMACTIV SRL SRL | 15194428 | 4672 | 12.048 (2025) |
| LU.CONSULT.PA SRL SRL | 37116242 | 7022 | 12.000 (2023) |
| IOAN & FLORIN MUZIK S.R.L. SRL | 44574544 | 9001 | 12.000 (2024) |
| RAYAN'S CAR WASH S.R.L. SRL | 40813045 | 7739 | 12.000 (2023) |
| CONSTRUCT ART BRUSH S.R.L. SRL | 43135702 | 4120 | 11.960 (2025) |
| AIAX PLUS SRL SRL | 14780682 | 6811 | 11.919 (2025) |
| GINSANA-CB S.R.L. SRL | 789622 | 5610 | 11.900 (2024) |
| HELEN NICOS S.R.L. SRL | 43983958 | 4933 | 11.859 (2025) |
| DALY'S THERAPIES S.R.L. SRL | 38360767 | 9623 | 11.831 (2025) |
| OVIANI AUTOSERV S.R.L. SRL | 45502295 | 4532 | 11.830 (2025) |
| GRAL VET S.R.L. SRL | 21935275 | 7500 | 11.822 (2025) |
| DDM EXCLUSIVE PROPERTY S.R.L. SRL | 45455819 | 8551 | 11.814 (2022) |
| CAST-PACO S.R.L. SRL | 41980874 | 4932 | 11.808 (2025) |
| RAUENA SERVICES S.R.L. SRL | 45418977 | 7112 | 11.800 (2024) |
| ECO CGS MOBILITY S.R.L. SRL | 48114298 | 5520 | 11.795 (2025) |
| CONTDESK BUSINESS S.R.L. SRL | 44999260 | 6920 | 11.700 (2025) |