Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.087 de firme active, dintre care 6.568 au depus bilanț pentru 2020 — 49,7% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 51,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,1% sub media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 6,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,1%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| YPY TRANS MOTORS S.R.L. SRL | 43389557 | 5221 | 1.450 (2025) |
| A1 START ONE S.R.L. SRL | 53076840 | 7020 | 1.445 (2025) |
| REDRESS BRAND S.R.L. SRL | 49527292 | 4771 | 1.442 (2025) |
| SOUL CONNECT GLOBAL NETWORK S.R.L. SRL | 24664731 | 6020 | 1.426 (2025) |
| PET LINE SRL SRL | 18079024 | 7500 | 1.395 (2025) |
| NIC CONSTRUCT SRL SRL | 16803200 | 4100 | 1.389 (2022) |
| REZIDENŢIAL-SIB S.R.L. SRL | 39044355 | 6831 | 1.387 (2025) |
| EDUKIDS & PARENTING S.R.L. SRL | 46630780 | 9329 | 1.386 (2025) |
| CARMEN'S BUSINESS SHOP S.R.L. SRL | 49636516 | 4791 | 1.380 (2025) |
| ADAM VISION S.R.L. SRL | 52840108 | 1812 | 1.365 (2025) |
| ART STIL SRL SRL | 6584456 | 1310 | 1.361 (2023) |
| 4 COLOURS SRL SRL | 38416329 | 8551 | 1.350 (2025) |
| CIK 16 S.R.L. SRL | 39814705 | 4614 | 1.344 (2025) |
| PRETTY DOGS SRL-D SRL | 35795287 | 9609 | 1.311 (2016) |
| L&G SMART ONLINE TRAINING S.R.L. SRL | 52064180 | 8559 | 1.300 (2025) |
| MOMI DULCE S.R.L. SRL | 43413795 | 1039 | 1.296 (2025) |
| VR MULTINATIONAL SRL SRL | 36761762 | 7430 | 1.278 (2025) |
| JAP - JAP RESIDENCE S.R.L. SRL | 34326517 | 5520 | 1.278 (2023) |
| ILIE STORE S.R.L. SRL | 51832077 | 4712 | 1.257 (2025) |
| THERAVADA RELAX S.R.L. SRL | 41076995 | 9623 | 1.250 (2025) |
| TOPCONSET.RO S.R.L. SRL | 41831074 | 6820 | 1.218 (2021) |
| WEBSMART DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 47483599 | 8559 | 1.203 (2025) |
| PTUDETAIL S.R.L. SRL | 52955647 | 9531 | 1.200 (2025) |
| REQUIN EL MOINS ORDINAIRE SRL SRL | 37655190 | 5630 | 1.200 (2021) |
| LABORATORUL DE CADOURI S.R.L. SRL | 45869721 | 1628 | 1.200 (2025) |
| FIN INGINERY PROIECT SRL SRL | 36475485 | 4624 | 1.187 (2024) |
| ATELIERUL DE NUTRITIE SRL SRL | 38355329 | 8699 | 1.170 (2025) |
| GUSTARTE S.R.L. SRL | 52787381 | 5611 | 1.170 (2025) |
| OLFORM S.R.L. SRL | 41411259 | 7490 | 1.150 (2025) |
| PRETIOS ART SRL SRL | 36263881 | 3212 | 1.150 (2025) |
| ART MATRYX SRL SRL | 12346149 | 7440 | 1.119 (2019) |
| BED MARKET SUVENIR S.R.L. SRL | 46449270 | 4789 | 1.107 (2023) |
| DENISA & DENIS SRL SRL | 19202507 | 5610 | 1.100 (2024) |
| MONDERA QUALITY S.R.L. SRL | 44537740 | 4799 | 1.100 (2023) |
| PRO TIME BUSINESS S.R.L. SRL | 46683149 | 8559 | 1.034 (2025) |
| VLAŞIN-SORIN SRL SRL | 17075750 | 4791 | 1.008 (2023) |
| ZAAN DESIGN SRL SRL | 36150211 | 6311 | 1.000 (2024) |
| PHOTO VIDEO SONIC S.R.L. SRL | 40675457 | 5911 | 1.000 (2022) |
| ZOOM PLAN S.R.L. SRL | 42194085 | 7112 | 1.000 (2020) |
| DINAMIC PLUS SRL SRL | 15123354 | 6831 | 1.000 (2025) |
| FARMVISION CON SRL SRL | 36815145 | 7500 | 1.000 (2024) |
| COCKTAIL EXPRESS S.R.L. SRL | 51047920 | 1107 | 1.000 (2025) |
| OZARK SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45349567 | 8210 | 1.000 (2023) |
| NEVO MEDIA S.R.L. SRL | 51120079 | 8569 | 975 (2025) |
| EFV TERMOSOLID S.R.L. SRL | 40225401 | 4323 | 958 (2025) |
| LION EXPRESS AUTO S.R.L. SRL | 52879663 | 4933 | 948 (2025) |
| YCS MARKETING S.R.L. SRL | 44199771 | 7311 | 944 (2025) |
| FORESTUM ESTATE 1 S.R.L. SRL | 16872871 | 0210 | 919 (2025) |
| DECOR EXPERT SRL SRL | 13664949 | 6810 | 900 (2019) |
| RODRIDSI S.R.L. SRL | 44920702 | 8551 | 900 (2025) |