Firme din Sibiu
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Sibiu are 34.405 firme active, dintre care 9.003 au depus bilanț pentru 2017 — locul 15 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 88,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 24,5 mld RON, e 2,1% din totalul național (locul 12); firma medie facturează în linie cu media țării. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 16,0%.
Județul e specializat în fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule… (CAEN 2931): sectorul are 24,8% din cifra de afaceri locală, de 11 ori ponderea lui la nivel național. Vezi fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule… în Sibiu →
Primele trei sectoare fac 38,0% din cifra de afaceri a județului. Sibiu, Mediaș și Șelimbar adună 65,6% din firmele județului. 22.905 firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 23.246 de persoane; 84,9% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 149 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Sibiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| REI AGROENERGY S.R.L. SRL | 47562781 | 4791 | 66.134 (2025) |
| REZIDENŢIAL CIREŞICA SUD SRL SRL | 37360254 | 6812 | 66.116 (2025) |
| TRANSILVANIA TRADITIONAL S.R.L. SRL | 39328357 | 3109 | 66.026 (2025) |
| MUJO VISION S.R.L. SRL | 37571227 | 9602 | 66.000 (2025) |
| SMART CLEANING SIBIU S.R.L. SRL | 48287213 | 8121 | 66.000 (2025) |
| 3 MDM CONCEPT SRL SRL | 34285034 | 7022 | 66.000 (2025) |
| STYLE YOUR LIFE S.R.L. SRL | 43775507 | 7410 | 65.967 (2025) |
| ERGAZOMAI S.R.L. SRL | 45907949 | 7410 | 65.909 (2024) |
| APEX SPORTS S.R.L. SRL | 42509914 | 4690 | 65.899 (2025) |
| AUTOVISION SRL SRL | 23601220 | 4520 | 65.873 (2025) |
| RODSTIL AGROTRANS S.R.L. SRL | 42269749 | 4941 | 65.816 (2025) |
| ENTERPRISE97 INVEST S.R.L. SRL | 51375498 | 4100 | 65.742 (2025) |
| MELODY-TAXI SRL SRL | 18644276 | 4933 | 65.729 (2025) |
| CONTAPREST SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44973065 | 6920 | 65.685 (2025) |
| ASCEND LABS S.R.L. SRL | 39173287 | 1071 | 65.656 (2024) |
| ELECTRO ELF SISTEM S.R.L. SRL | 47986574 | 4321 | 65.579 (2025) |
| EMPORIUM FLOWERS S.R.L. SRL | 50670740 | 4776 | 65.559 (2025) |
| LAIOANA S.R.L. SRL | 51939554 | 4776 | 65.551 (2025) |
| GISTOPOLAND S.R.L. SRL | 42917514 | 7112 | 65.540 (2025) |
| SEVE QUICK CONSULTING S.R.L. SRL | 42953517 | 7112 | 65.450 (2025) |
| CERVISIA S.R.L. SRL | 41705467 | 1105 | 65.414 (2025) |
| SIMONA LARISA SRL SRL | 18332096 | 4771 | 65.412 (2025) |
| HAUS HERMANNSTADT S.R.L. SRL | 40703247 | 5520 | 65.409 (2024) |
| LUC PROD SRL SRL | 24301760 | 4721 | 65.401 (2025) |
| TRANSMAN TRADE SRL SRL | 22680471 | 4941 | 65.400 (2016) |
| PEAKVAD S.R.L. SRL | 49730423 | 5610 | 65.365 (2025) |
| ZAN WOOD CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46260858 | 4100 | 65.335 (2025) |
| OFTALASER SRL SRL | 30599484 | 8622 | 65.300 (2024) |
| MANIDO TRADING SRL SRL | 7032948 | 4120 | 65.253 (2025) |
| SILEX AUTO CARE S.R.L. SRL | 49985354 | 4520 | 65.220 (2025) |
| FACTORY CONTAPEN S.R.L. SRL | 49304037 | 9610 | 65.190 (2025) |
| NDY AUTOMOBILE TRANS S.R.L. SRL | 51511093 | 4781 | 65.177 (2025) |
| 3M SMART INSTAL S.R.L. SRL | 45583214 | 4322 | 65.160 (2025) |
| CABANA MUSCHETARILOR SRL SRL | 36098270 | 7721 | 65.146 (2025) |
| BEST SOLUTIONS SRL SRL | 23393642 | 4690 | 65.058 (2024) |
| TRANDEMI SRL SRL | 21858695 | 4941 | 65.032 (2025) |
| NBLCRAFT SRL SRL | 38080163 | 7112 | 65.000 (2025) |
| ASCENDENT SMILE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51696978 | 8623 | 64.989 (2025) |
| IONY HR EXPERT CONSULTING S.R.L. SRL | 44746445 | 7820 | 64.973 (2025) |
| API HAUS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50463613 | 5520 | 64.913 (2025) |
| CRIS - DEN SRL SRL | 24348747 | 4711 | 64.886 (2023) |
| TRANSILVANIA HERITAGE SRL SRL | 23521504 | 5520 | 64.864 (2025) |
| BMC MARIUS DELIVERY S.R.L. SRL | 44020476 | 5320 | 64.799 (2022) |
| MC E-MOB S.R.L. SRL | 47646190 | 6210 | 64.710 (2025) |
| OVIROXDANA - BAŢA S.R.L. SRL | 41050642 | 4711 | 64.706 (2024) |
| SIFEE DEMO FOREST SRL SRL | 32942286 | 0210 | 64.683 (2025) |
| OUT SOURCE S.R.L. SRL | 44216120 | 8110 | 64.674 (2025) |
| DANCU CONSTRUCT SRL SRL | 17657499 | 4120 | 64.629 (2025) |
| KIVALLOHAZ S.R.L. SRL | 40509497 | 7112 | 64.627 (2025) |
| EDUTOLEAD S.R.L. SRL | 46332890 | 8559 | 64.613 (2025) |