Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.616 firme active, dintre care 13.735 au depus bilanț pentru 2021 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 38,0 mld RON, e 52,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 18,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RISK CONSULT ADJUSTER PLR S.R.L. SRL | 48081433 | 6619 | 217.944 (2025) |
| DIP SERVICE GSM S.R.L.-D. SRL | 41655377 | 3313 | 217.909 (2022) |
| PES LINE SRL SRL | 13994610 | 9510 | 217.870 (2025) |
| MAG CONSTRUCT SRL SRL | 24278625 | 4100 | 217.870 (2017) |
| EXPERT CONSULTING D.C. SRL SRL | 13468373 | 6920 | 217.754 (2025) |
| TIM PAUL SRL SRL | 1823749 | 7020 | 217.730 (2025) |
| ATP CAB SERVICE S.R.L. SRL | 47519528 | 4933 | 217.693 (2025) |
| SANTBAU VEST CONSTRUCT S.R.L. SRL | 35991658 | 4299 | 217.678 (2025) |
| NICOMAR ANGELS S.R.L. SRL | 44498218 | 9630 | 217.630 (2025) |
| SIDECUBE S.R.L. SRL | 42851150 | 6210 | 217.584 (2025) |
| TELMAC S.R.L. SRL | 48579137 | 4399 | 217.545 (2025) |
| PROMOS WEST SRL SRL | 15478829 | 8299 | 217.538 (2025) |
| T.I.S. COM SRL SRL | 19158673 | 8220 | 217.475 (2025) |
| TOP-EVALCAD CONS S.R.L. SRL | 39057533 | 7022 | 217.468 (2025) |
| IENHOLD ENKA S.R.L. SRL | 38605760 | 4120 | 217.451 (2025) |
| CONTAPLUS ONE EXPERT S.R.L. SRL | 39601260 | 6920 | 217.372 (2025) |
| LUCKY BEE ADVISOR S.R.L. SRL | 46499961 | 7022 | 217.366 (2025) |
| CORDINIUS SRL SRL | 18910696 | 7112 | 217.285 (2025) |
| CROYS SRL SRL | 18017790 | 9529 | 217.277 (2025) |
| BENSOFT TELECOM SRL SRL | 15731114 | 6110 | 217.268 (2025) |
| RECHIN FINANCIAR S.R.L. SRL | 40263707 | 7311 | 217.142 (2025) |
| ILARCONSTRUCT SOLUTION S.R.L. SRL | 43898089 | 4333 | 217.129 (2025) |
| JUICY DEN PUB S.R.L. SRL | 51891600 | 5630 | 217.061 (2025) |
| SPENDERELLA MEDSPA S.R.L. SRL | 39868322 | 8622 | 217.020 (2025) |
| IMPEX ATTICIA SRL SRL | 6689614 | 9531 | 216.991 (2025) |
| OXIA SRL SRL | 9614918 | 6820 | 216.939 (2025) |
| METAMIND PROJECT S.R.L. SRL | 38612872 | 7020 | 216.817 (2022) |
| PB CONBRIO SRL SRL | 34550564 | 5612 | 216.800 (2025) |
| VULCANIZARE MOM SERVICE SRL SRL | 37011670 | 4520 | 216.781 (2025) |
| STYLE ADVERTISING SRL SRL | 3289370 | 7311 | 216.750 (2025) |
| HARLEQUIN FASHION SRL SRL | 37568019 | 6832 | 216.712 (2025) |
| LITRIGE S.R.L. SRL | 46622923 | 6210 | 216.632 (2025) |
| MIHAI CARAGHIAUR STUDIO SRL SRL | 37483575 | 7410 | 216.630 (2025) |
| C M CONDOMINIU SRL SRL | 35211868 | 6832 | 216.604 (2025) |
| USN PRO AUTO GARAJE S.R.L. SRL | 40476144 | 4520 | 216.600 (2025) |
| JOKER - BAR 77 SRL SRL | 33393909 | 5630 | 216.405 (2025) |
| FINANCIAL BETTER LIFE S.R.L. SRL | 44459529 | 6820 | 216.395 (2025) |
| ROCARO CAR TAXI S.R.L. SRL | 43563938 | 4933 | 216.388 (2025) |
| SACRE COEUR VASCULAR S.R.L. SRL | 40884950 | 8622 | 216.350 (2025) |
| DTM FACILITY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47773002 | 6832 | 216.324 (2025) |
| COLORVET FAL S.R.L. SRL | 33572750 | 7500 | 216.323 (2025) |
| GRAIN CHEM TRADE S.R.L. SRL | 30249390 | 4619 | 216.277 (2025) |
| BIMARK INTERNATIONAL SRL SRL | 17937570 | 4711 | 216.262 (2025) |
| TENIS CLUB TIVOLI SRL SRL | 5342489 | 9311 | 216.240 (2024) |
| RADOICO SRL SRL | 28765429 | 4322 | 216.215 (2025) |
| ARTISAN CREATIVE DESIGN S.R.L. SRL | 42046526 | 3100 | 216.204 (2025) |
| SYNOPSYS SRL SRL | 14326911 | 8230 | 216.187 (2025) |
| VOXEL MAP SRL SRL | 37526340 | 7112 | 216.100 (2025) |
| TPA SOLUTION S.R.L. SRL | 41924092 | 7711 | 216.093 (2025) |
| VESA VENTURES S.R.L. SRL | 50425555 | 6210 | 216.090 (2025) |