Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.609 firme active, dintre care 15.324 au depus bilanț pentru 2022 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 46,1 mld RON, e 51,8% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 21,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ATELIER ACHIM S.R.L. SRL | 46844539 | 8552 | 1.000 (2024) |
| APEX BUSINESS ADVISORY S.R.L. SRL | 40948115 | 7022 | 1.000 (2024) |
| SAAS PRO INSURANCE SRL SRL | 34943512 | 6622 | 1.000 (2024) |
| INSIDE REPUBLICS AGENCY S.R.L. SRL | 49511865 | 5320 | 1.000 (2025) |
| ROMANIAN ENERGY STORAGE S.R.L. SRL | 46145921 | 3512 | 1.000 (2023) |
| BUSINESS TEAM CONSULT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45181829 | 7022 | 1.000 (2024) |
| ACTIVE ROADS CONSULT S.R.L. SRL | 41046218 | 7112 | 1.000 (2025) |
| DATALIST SRL SRL | 25836355 | 6311 | 1.000 (2022) |
| SMART SD TEHNOLOGIS S.R.L. SRL | 46647111 | 6209 | 1.000 (2022) |
| EINSTEIN ENERGY S.R.L. SRL | 46130840 | 3512 | 1.000 (2024) |
| CFS PRIMOS FINANCE S.R.L. SRL | 43631994 | 7022 | 1.000 (2025) |
| B2B LINE SERVICES S.R.L. SRL | 35414056 | 7022 | 1.000 (2024) |
| DACIA SOLAR S.R.L. SRL | 45393813 | 3512 | 1.000 (2023) |
| NAVI FOLCLOR S.R.L. SRL | 40141262 | 9020 | 1.000 (2025) |
| ADS TO YOU S.R.L. SRL | 44078753 | 4712 | 996 (2025) |
| AUTOMATION TECHNIQUE SOLUTIONS SRL SRL | 38400659 | 6210 | 990 (2020) |
| UMBRA PROJECT S.R.L. SRL | 43331830 | 7022 | 984 (2021) |
| ITSANGELIZA S.R.L. SRL | 42899701 | 7411 | 982 (2020) |
| A.D.G.C. AGRO S.R.L. SRL | 39044088 | 1812 | 980 (2025) |
| ECLECTIC EXPRESS S.R.L. SRL | 42414563 | 4791 | 975 (2021) |
| KLASSMIX AMZ SRL SRL | 37908811 | 4791 | 969 (2020) |
| NELU MARITAN S.R.L. SRL | 19070317 | 9020 | 958 (2025) |
| TAKESWEET S.R.L. SRL | 52485111 | 1071 | 958 (2025) |
| QARATE TRAINERS S.R.L. SRL | 45612760 | 6202 | 955 (2025) |
| O.S.C. LABORATORIES SRL SRL | 8063764 | 7220 | 932 (2018) |
| DRYICE-EXPERT S.R.L. SRL | 44618535 | 4664 | 930 (2025) |
| STILICY S.R.L. SRL | 52673948 | 9622 | 930 (2025) |
| G-CELECT SRL SRL | 16560080 | 9521 | 930 (2025) |
| DPC-BUN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46412611 | 4120 | 925 (2023) |
| IMPERIAL INTERNATIONAL SRL SRL | 38128865 | 4753 | 924 (2024) |
| G.D. SOLUTIONS SRL SRL | 19582619 | 6209 | 905 (2025) |
| BAYES AND FISHER S.R.L. SRL | 29864471 | 4100 | 904 (2023) |
| INNO SOLUTIONS SRL SRL | 26052836 | 6210 | 903 (2025) |
| PANSY PENTHOUSE SRL SRL | 6469244 | 8219 | 900 (2024) |
| PROFORMARE CONSULTING SRL SRL | 30527321 | 7430 | 900 (2025) |
| NEXT GEN STUDIO S.R.L. SRL | 41111731 | 7420 | 900 (2025) |
| DANOR OPTIM ONLINE SRL-D SRL | 36728847 | 7430 | 900 (2020) |
| ANDREEA HAMZA STUDIO S.R.L. SRL | 48929011 | 9602 | 900 (2025) |
| WEST PRO IMPORTS S.R.L. SRL | 41741931 | 4639 | 897 (2019) |
| PAGEMA SRL SRL | 14497709 | 4761 | 891 (2023) |
| GREENCARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41499910 | 4719 | 878 (2024) |
| MYSTYLISHDEALS S.R.L. SRL | 39383920 | 4791 | 852 (2025) |
| ADPA GLASS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51983363 | 4334 | 850 (2025) |
| OPEN SOURCE TECHNOLOGY DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 39821753 | 6201 | 850 (2023) |
| SERENO GROUP SRL SRL | 17925761 | 5610 | 840 (2023) |
| ARGINT COMPANY S.R.L. SRL | 52444707 | 4712 | 839 (2025) |
| FLORI CU DE TOATE S.R.L. SRL | 51251406 | 4776 | 830 (2025) |
| RSUPPLY MFG S.R.L. SRL | 53141825 | 2016 | 826 (2025) |
| WILIAM'S TOP CLINIC S.R.L. SRL | 45640832 | 8622 | 825 (2025) |
| BY ABSOLUT CAR SRL SRL | 19204869 | 5232 | 821 (2025) |