Firme din Timișoara
Timiș
Timișoara are 32.613 firme active, dintre care 16.815 au depus bilanț pentru 2023 — 49,6% din firmele județului Timiș. Locul 1 din 99 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 130,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 101,0. Cifra de afaceri cumulată, 52,8 mld RON, e 54,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,4% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 14,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 9,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,4%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| P & P & P SRL SRL | 20171072 | 1812 | 162.868 (2025) |
| KAOLA FOOD SRL SRL | 28640581 | 4639 | 162.862 (2022) |
| STRIVE 2 EXCEL HR SERVICES S.R.L. SRL | 45860900 | 8299 | 162.822 (2025) |
| FRIZERSKI SALON PERA SRL SRL | 2805970 | 9621 | 162.630 (2025) |
| VEL - AC CONSULTING SRL SRL | 35159905 | 8299 | 162.577 (2025) |
| ACG MOBILI ART SRL SRL | 32863417 | 4779 | 162.513 (2025) |
| AMELOSY SRL SRL | 26736125 | 4711 | 162.490 (2025) |
| CORNIX S.R.L. SRL | 38759955 | 4690 | 162.483 (2021) |
| HIGH SPEED TRANSPORT S.R.L. SRL | 52489741 | 5221 | 162.410 (2025) |
| KEEP CLEAN ANDREEA SRL SRL | 37355614 | 8129 | 162.353 (2025) |
| TOP CREATIVE CONCEPT S.R.L. SRL | 49444480 | 6831 | 162.292 (2025) |
| INTRALAYER S.R.L. SRL | 52320105 | 6210 | 162.283 (2025) |
| IONNI SRL SRL | 16306759 | 2512 | 162.093 (2025) |
| ADB FAST INSURANCE S.R.L. SRL | 44169150 | 6622 | 162.054 (2025) |
| VANI BEST CLEAN S.R.L. SRL | 45399727 | 8121 | 162.000 (2025) |
| OPEN RONVET SRL SRL | 27013541 | 7500 | 161.994 (2025) |
| SERENITY ROCKS S.R.L. SRL | 41450487 | 5520 | 161.987 (2025) |
| CESIGN 2006 SRL SRL | 20094905 | 7112 | 161.975 (2025) |
| EVOLUTION BEAUTY & GLOW S.R.L. SRL | 45248104 | 8559 | 161.925 (2025) |
| MORRISON & CO. SRL SRL | 33210939 | 3212 | 161.913 (2025) |
| XIA NAILS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50605807 | 9622 | 161.894 (2025) |
| WEST CAD SRL SRL | 18788930 | 7112 | 161.881 (2025) |
| INTUITIVE MACHINES S.R.L. SRL | 52370650 | 6210 | 161.864 (2025) |
| EVE ADVERTISING SRL SRL | 23515308 | 4619 | 161.851 (2025) |
| ANPIKO PLUS SRL SRL | 14537730 | 4711 | 161.817 (2025) |
| MENTAL HEALTH THERAPY S.R.L. SRL | 43296628 | 8559 | 161.810 (2025) |
| ALEX AUTO ASIG SRL SRL | 31028885 | 4614 | 161.781 (2024) |
| PANIFICATIE TIM SRL SRL | 30342552 | 6820 | 161.753 (2025) |
| BUSU THE BARBER S.R.L. SRL | 50712374 | 9621 | 161.700 (2025) |
| PE MALUL BEGĂI S.R.L. SRL | 42874316 | 5630 | 161.685 (2025) |
| STAR EXPO SRL SRL | 20170875 | 8230 | 161.660 (2025) |
| SENCO CLINIC S.R.L. SRL | 42767778 | 8695 | 161.641 (2025) |
| BABY CARE CENTER SRL SRL | 35036341 | 8891 | 161.617 (2025) |
| NANUION RIDE SHARING S.R.L. SRL | 51369950 | 4933 | 161.607 (2025) |
| BMB CONCEPT SRL SRL | 27027466 | 7111 | 161.591 (2025) |
| AHA APARTMENT HOUSE TM SRL SRL | 38430048 | 6820 | 161.563 (2025) |
| FEDENT TRAINING S.R.L. SRL | 43641459 | 8559 | 161.556 (2025) |
| BIARADU SRL SRL | 18409793 | 4932 | 161.539 (2025) |
| SECURIZARE BAGAJ S.R.L. SRL | 46231887 | 5229 | 161.440 (2025) |
| CALCARS S.R.L. SRL | 51611009 | 4671 | 161.422 (2025) |
| THE MAGNET QUICK S.R.L. SRL | 51228500 | 4933 | 161.407 (2025) |
| ELITE DOG SALON S.R.L. SRL | 39974900 | 9699 | 161.372 (2025) |
| VERBA CENTRUM S.R.L. SRL | 43682416 | 8891 | 161.235 (2025) |
| GLOBAL9 CONSULTING S.R.L. SRL | 52634701 | 7020 | 161.195 (2025) |
| M.C.O. PROLABOR SRL SRL | 7526313 | 3250 | 161.179 (2022) |
| PRO-ARH SRL SRL | 13948134 | 6820 | 161.134 (2025) |
| CYBER SOURCE S.R.L. SRL | 31109513 | 8559 | 161.069 (2025) |
| PROMETEUS AUTO S.R.L. SRL | 46668882 | 4782 | 160.890 (2025) |
| LOGIHAB S.R.L. SRL | 49719050 | 7112 | 160.867 (2025) |
| D DESIGN - WEBSITER S.R.L. SRL | 41172763 | 6210 | 160.820 (2025) |