Firme din Râmnicu Vâlcea
Vâlcea
Râmnicu Vâlcea are 8.725 de firme active, dintre care 3.704 au depus bilanț pentru 2019 — 41,0% din firmele județului Vâlcea. Locul 1 din 89 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 62,3. Cifra de afaceri cumulată, 7,1 mld RON, e 53,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,8%), transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941, 4,7%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 4,0%). Localitatea are 13 localități componente, dar toate firmele sunt înregistrate chiar în Râmnicu Vâlcea.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ECLIPSA SRL SRL | 10064869 | 5630 | 18.088 (2025) |
| TCCO PROJECT S.R.L. SRL | 47616423 | 7020 | 18.073 (2025) |
| TARESID S.R.L. SRL | 41149574 | 8559 | 18.061 (2020) |
| IDEAL INVEST RESIDENCE S.R.L. SRL | 43412366 | 6812 | 18.061 (2025) |
| SISTEM CONSTRUCT SRL SRL | 24728959 | 2223 | 18.053 (2025) |
| POPADI-TRANS SRL SRL | 9319225 | 4933 | 18.013 (2025) |
| DAVNIC SOLUTIONS S.R.L. SRL | 53027708 | 7112 | 18.000 (2025) |
| MARIVA COM SRL SRL | 21930243 | 5630 | 18.000 (2025) |
| MARUSKA SRL SRL | 9117633 | 4941 | 18.000 (2025) |
| ROXTRANS SRL SRL | 16914853 | 4933 | 17.998 (2025) |
| SIDIAL TRANS SRL SRL | 17400753 | 4933 | 17.994 (2025) |
| HENNING PROFESIONAL SRL SRL | 22390419 | 5911 | 17.971 (2025) |
| YAREN LOGISTIC S.R.L. SRL | 47199458 | 4941 | 17.964 (2025) |
| BUBUTRANS SRL SRL | 16979283 | 4932 | 17.954 (2025) |
| CORILAURTRANS S.R.L. SRL | 34612381 | 4932 | 17.785 (2025) |
| CLAUDYA FINE ART PHOTOGRAPHER S.R.L. SRL | 40753440 | 7420 | 17.744 (2025) |
| BNL-BADOI SNC SNC | 2989112 | 4771 | 17.742 (2025) |
| LIVE THE MOMENT-PHOTO&VIDEO S.R.L. SRL | 41410083 | 7420 | 17.715 (2023) |
| VIRGALI TRANS S.R.L. SRL | 36006713 | 4933 | 17.700 (2025) |
| EG TOPO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52033558 | 7112 | 17.650 (2025) |
| MICARMA S.R.L. SRL | 49459880 | 5611 | 17.619 (2025) |
| MOTOCARS-MTC S.R.L. SRL | 47050013 | 9531 | 17.600 (2025) |
| MANOR DESIGN S.R.L. SRL | 40859573 | 4333 | 17.560 (2025) |
| TRANZACȚII REUȘITE S.R.L. SRL | 50279697 | 6831 | 17.525 (2025) |
| RENTA A CAR WJS S.R.L. SRL | 47089030 | 7711 | 17.524 (2025) |
| ADRIANA SRL SRL | 3829241 | 1392 | 17.514 (2025) |
| PRO CONFORT SRL SRL | 14701018 | 6832 | 17.512 (2025) |
| FLO BUILD S.R.L. SRL | 51797786 | 4100 | 17.500 (2025) |
| GRUPASIG RMO S.R.L. SRL | 23378057 | 6622 | 17.489 (2023) |
| PAPEROL MEDIA S.R.L. SRL | 29847748 | 7311 | 17.443 (2025) |
| GEPY AMB S.R.L. SRL | 32825588 | 4933 | 17.422 (2025) |
| ELREM SOFT S.R.L. SRL | 45241610 | 6210 | 17.414 (2025) |
| DGO S.R.L. SRL | 52842427 | 7311 | 17.395 (2025) |
| STEA LUMINOASA SRL SRL | 14999730 | 9329 | 17.393 (2016) |
| MEDIA CLIK ONLINE S.R.L. SRL | 43924285 | 7311 | 17.387 (2025) |
| ADITUF VL TAXI S.R.L. SRL | 44857028 | 4933 | 17.360 (2025) |
| TICHI & OXY S.R.L. SRL | 47314557 | 9609 | 17.276 (2025) |
| GERMINIA & DORU TRANS S.R.L. SRL | 41186025 | 4933 | 17.250 (2025) |
| ANDAFLOR SRL SRL | 16902034 | 4933 | 17.228 (2025) |
| FACE AND BODY LINE S.R.L. SRL | 37911140 | 9602 | 17.211 (2021) |
| VIC ŞI MĂDĂ S.R.L. SRL | 41847780 | 4933 | 17.160 (2025) |
| TYCOON SRL SRL | 5986790 | 6290 | 17.123 (2025) |
| ASELLUS EXPRES S.R.L. SRL | 41550893 | 8210 | 17.110 (2025) |
| MOMFIT CLINIC S.R.L. SRL | 40817977 | 9622 | 17.024 (2025) |
| CONDAVIA CONS S.R.L. SRL | 40357836 | 4120 | 17.000 (2022) |
| ROVIS EDIL S.R.L. SRL | 52114199 | 4331 | 17.000 (2025) |
| RUB MAR CA S.R.L. SRL | 42355904 | 6622 | 16.930 (2025) |
| S & M CORE S.R.L. SRL | 52033604 | 6831 | 16.810 (2025) |
| CLEAN & FRESH HOME S.R.L. SRL | 40320012 | 9621 | 16.790 (2025) |
| LUCGER SRL SRL | 8902556 | 6201 | 16.790 (2025) |