Firme din Vâlcea
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Vâlcea are 21.300 de firme active, dintre care 8.670 au depus bilanț pentru 2021 — locul 25 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 62,3 firme la 1.000 de locuitori, sub media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 15,9 mld RON, e 0,8% din totalul național (locul 24); firma medie facturează cu 41,7% sub media țării. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 18,2%.
Primele trei sectoare fac 20,3% din cifra de afaceri a județului. Râmnicu Vâlcea, Dragașani și Horezu adună 49,7% din firmele județului. 13.476 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 14.241 de persoane; 89,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 50 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Vâlcea
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| REMBO SRL SRL | 6670409 | 4782 | 27.230 (2024) |
| ELISSA MIXT S.R.L. SRL | 50433469 | 4711 | 27.208 (2025) |
| SELECT MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 51739548 | 7420 | 27.200 (2025) |
| ANTONEMAR SERV SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 30662344 | 4933 | 27.145 (2025) |
| ANDMAD TCI LOGISTIC S.R.L. SRL | 49119170 | 4941 | 27.112 (2025) |
| DELUX IMOBILIARE SRL SRL | 2540074 | 6831 | 27.110 (2025) |
| MESTERUL CASEI SRL SRL | 16388538 | 4322 | 27.107 (2025) |
| DENTAL JIN S.R.L. SRL | 50106467 | 8623 | 27.085 (2025) |
| DENTAL HUB ROMANIA S.R.L. SRL | 49953409 | 8623 | 27.078 (2025) |
| PXR FAST EXPEDITION S.R.L. SRL | 48871432 | 4941 | 27.057 (2025) |
| TORPI CB SRL SRL | 10138095 | 4649 | 27.048 (2025) |
| RALUDAN AUTO S.R.L. SRL | 41173246 | 9531 | 27.030 (2025) |
| AUTO RICAS S.R.L. SRL | 42109772 | 4933 | 27.027 (2025) |
| AMG MIHAIL S.R.L. SRL | 38731172 | 5630 | 27.023 (2021) |
| CARDOR SRL SRL | 1483523 | 4711 | 26.974 (2025) |
| SMART BOOKING S.R.L. SRL | 34759227 | 6220 | 26.960 (2025) |
| SUBTYPRO S.R.L. SRL | 40429932 | 7420 | 26.955 (2025) |
| GENIMER SRL SRL | 6985326 | 4639 | 26.953 (2025) |
| INDAMON BEBE S.R.L. SRL | 41865441 | 4712 | 26.945 (2025) |
| CDM SRL SRL | 1508962 | 2223 | 26.926 (2025) |
| IDENTITARIA S.R.L. SRL | 36755833 | 7311 | 26.919 (2025) |
| ŢÎRLEA MIHAI S.R.L. SRL | 46114585 | 4332 | 26.889 (2024) |
| ȘTEFAN CORIOLAN AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 38577406 | 6622 | 26.885 (2025) |
| ADINA & IONUȚ EVENTS S.R.L. SRL | 48159370 | 7722 | 26.825 (2024) |
| DAFICOM SRL SRL | 12729080 | 4941 | 26.822 (2025) |
| RODIAS INVESTIGATII - DETECTIVI PARTICULARI SRL SRL | 19753476 | 8030 | 26.813 (2018) |
| DRĂGHICI ION INSTAL S.R.L. SRL | 45156590 | 4321 | 26.795 (2025) |
| SPARTAN ATHLETICS S.R.L. SRL | 40977790 | 9313 | 26.767 (2024) |
| 2020 ALE-FRIG-MAR S.R.L. SRL | 43134391 | 9521 | 26.760 (2025) |
| UTILITAR UNIVERSAL S.R.L. SRL | 47425059 | 8551 | 26.728 (2025) |
| BICUAUTO SERV S.R.L. SRL | 52448075 | 9531 | 26.720 (2025) |
| ANTON SRL SRL | 2617666 | 6831 | 26.688 (2025) |
| RAISA & CATRINEL ACCESORII S.R.L. SRL | 44738680 | 1419 | 26.680 (2022) |
| LAYOUTLABS S.R.L. SRL | 40093807 | 6210 | 26.678 (2025) |
| TUNIS SRL SRL | 6670158 | 4531 | 26.614 (2025) |
| ELFITEAM S.R.L. SRL | 37865834 | 8559 | 26.579 (2025) |
| INDUSTRIAL SECURITY S.R.L. SRL | 52040792 | 4321 | 26.500 (2025) |
| BCB FITNESS S.R.L. SRL | 49210536 | 9313 | 26.500 (2025) |
| GAGEANU I SRL SRL | 4608427 | 4933 | 26.472 (2025) |
| BROTHERS FIT GYM S.R.L. SRL | 47314565 | 9313 | 26.470 (2025) |
| DONICOM SRL SRL | 5682090 | 4933 | 26.438 (2025) |
| OPRIAND TAX S.R.L. SRL | 31294925 | 4933 | 26.438 (2025) |
| DERMEXPERT S.R.L. SRL | 39891449 | 8622 | 26.405 (2025) |
| UBU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47688306 | 4120 | 26.400 (2025) |
| MATEALXVAL S.R.L. SRL | 46305313 | 9621 | 26.370 (2025) |
| INDUSTRIAL STAMPI S.R.L. SRL | 45114528 | 6820 | 26.363 (2025) |
| STYRIANDO SRL SRL | 19279012 | 4312 | 26.360 (2025) |
| CURSURI DEZVOLTARE PERSONALĂ S.R.L. SRL | 50996632 | 8559 | 26.304 (2025) |
| PAUN PROFIRICA MED SRL SRL | 16445447 | 8621 | 26.300 (2025) |
| ŢONŢONEL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41782257 | 4399 | 26.220 (2024) |