Firme din Focșani
Vrancea
Focșani are 6.392 de firme active, dintre care 3.888 au depus bilanț pentru 2024 — 34,0% din firmele județului Vrancea. Locul 1 din 73 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 95,9 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 56,1. Cifra de afaceri cumulată, 6,6 mld RON, e 49,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 24,7% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (-0,8%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,1%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,7%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,3%). Localitatea are 2 localități componente, dar 99,9% din firme sunt chiar în Focșani; cea mai mare componentă, Mândrești-Munteni, are 0,1%.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| POLYARK S.R.L. SRL | 49290721 | 7410 | 48.008 (2025) |
| PRACTICOM SRL SRL | 6671749 | 4933 | 47.993 (2025) |
| CARONI COM SRL SRL | 10310696 | 4772 | 47.825 (2025) |
| OANALINTAX SRL SRL | 35162390 | 4933 | 47.720 (2025) |
| CINCI LĂBUŢE S.R.L. SRL | 45323516 | 9699 | 47.688 (2025) |
| DESIRED FOOD AND GOODS S.R.L. SRL | 46921470 | 5610 | 47.617 (2023) |
| SIMIROCKCONS S.R.L. SRL | 48941090 | 0910 | 47.522 (2025) |
| BETALEX SRL SRL | 15103551 | 4933 | 47.499 (2025) |
| AURCARO LIMIT SRL SRL | 37940910 | 7711 | 47.497 (2023) |
| MUTEI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49510347 | 9531 | 47.465 (2025) |
| PRO SOUND EQUIPMENT S.R.L. SRL | 40546118 | 7739 | 47.410 (2025) |
| PLASTICOM SRL SRL | 4908734 | 8622 | 47.400 (2025) |
| LAL JAMAL S.R.L. SRL | 47195383 | 9621 | 47.364 (2025) |
| MY TERAPY & BEAUTY S.R.L. SRL | 49687480 | 9622 | 47.145 (2025) |
| TAXI ALINEL SRL SRL | 36783426 | 4932 | 47.032 (2025) |
| CAUTIŞ TAXI S.R.L. SRL | 44715929 | 4933 | 46.971 (2025) |
| CASA BOIEREASCĂ SRL SRL | 27500016 | 9622 | 46.910 (2025) |
| MED CONSULT SRL SRL | 7704348 | 8622 | 46.840 (2025) |
| CHINTAMANI SRL SRL | 18181732 | 2562 | 46.840 (2025) |
| LIVICRISTY SRL SRL | 17042809 | 4712 | 46.769 (2025) |
| ALAPLAYA SHOP S.R.L. SRL | 50319961 | 4712 | 46.618 (2025) |
| COMAT-METAL VRANCEA S.R.L. SRL | 27607854 | 6820 | 46.500 (2025) |
| VOTIVARTBIS SRL SRL | 35820666 | 9013 | 46.500 (2025) |
| SMART CUPS AGENCY S.R.L. SRL | 41472400 | 6201 | 46.311 (2025) |
| TAXI ALINDEEA SRL SRL | 38373600 | 4933 | 46.284 (2025) |
| SYDORO S.R.L. SRL | 49474775 | 8622 | 46.235 (2025) |
| STEFAMA RENTAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44270367 | 7732 | 46.000 (2025) |
| RIBOLDI PRIVE S.R.L. SRL | 40945003 | 4791 | 45.936 (2025) |
| ERMATYROBIM SRL SRL | 30964156 | 6820 | 45.879 (2025) |
| IVEMAROTEC SRL SRL | 34980022 | 4933 | 45.489 (2025) |
| VADALEI GENERAL S.R.L. SRL | 42135089 | 4332 | 45.380 (2023) |
| GENTIL TAX SRL SRL | 24319660 | 4932 | 45.351 (2023) |
| MUNTERO SRL SRL | 17887331 | 4941 | 45.296 (2025) |
| BUTICUL DULCE S.R.L. SRL | 48681454 | 1071 | 45.109 (2025) |
| COSIGIFLOR MARKET SRL SRL | 32266966 | 4711 | 45.105 (2025) |
| ALF AGROVITIS CONSULT SRL SRL | 37501051 | 7499 | 45.052 (2025) |
| PAWXIE S.R.L. SRL | 47783294 | 4791 | 44.930 (2025) |
| SUMIKO IMPEX SRL SRL | 4061736 | 8240 | 44.581 (2025) |
| AG CONINST MANAGEMENT S.R.L. SRL | 40125038 | 2511 | 44.500 (2025) |
| INFINITY LED SRL SRL | 34628590 | 5630 | 44.430 (2024) |
| DEVIBIOS KALI S.R.L. SRL | 40624283 | 6820 | 44.392 (2025) |
| MINDRISTEANCA COM SRL SRL | 6420909 | 4711 | 44.344 (2025) |
| AVENCORD S.R.L. SRL | 39047661 | 8622 | 44.241 (2025) |
| NIARA COMMERCE S.R.L. SRL | 38928493 | 4619 | 44.127 (2025) |
| DAR MARI CRIS SRL SRL | 22539538 | 4799 | 44.078 (2025) |
| CAPSA SRL SRL | 1438808 | 6820 | 43.990 (2025) |
| CKD 3DSONETTO S.R.L. SRL | 43463793 | 3109 | 43.850 (2025) |
| SOMIDANPREST SRL SRL | 17367835 | 3314 | 43.785 (2021) |
| SERBI EDIL TAX SRL SRL | 24319687 | 4932 | 43.668 (2025) |
| CONIEV MINING TYRES SRL SRL | 28458050 | 4531 | 43.611 (2025) |