Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LUMY & RUXI FOOD SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

LUMY & RUXI FOOD SRL (CUI 28574003) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J40/6741/2011 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Restaurante (cod CAEN 5611). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.267 RON și o pierdere netă de 6.549 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 48,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28574003
Nr. ORC
J40/6741/2011
EUID
ROONRC.J40/6741/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vedea 8, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
18.267 RON
2025▼ 48,5%
Rezultat net
-6.549 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5611 Restaurante
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5610 Restaurante

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (5611 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 18.267 -6.549 25.181 6.649 23.467 4.935 —
2024 35.442 -90.969 66.580 23.584 54.481 11.485 —
2023 214.191 54.257 73.930 46.390 387.611 360.071 —
2022 261.213 141.581 41.904 68.894 318.323 345.313 —
2021 167.391 62.126 47.836 57.582 252.086 261.832 —
2020 83.699 36.675 1.525 300 200.931 199.706 —
2019 115.282 57.059 2.673 300 165.404 163.031 —
2018 109.345 33.296 5.683 300 111.355 105.972 0
2017 146.442 52.659 5.679 300 78.055 72.676 0
2016 58.662 8.913 5.952 300 25.669 20.017 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
83,61% (2024: 85,29%)
Datorii / Total active (total active: 30.116 RON)
Solvabilitate generală
1,2 (2024: 1,17)
Total active / Datorii (total active: 30.116 RON)
Autonomie financiară
16,39% (2024: 14,71%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 30.116 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-21,75% (2024: -116,53%)
Profit net / Total active (total active: 30.116 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-132,71% (2024: -792,07%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-35,85% (2024: -256,67%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LUMY & RUXI FOOD SRL

Reprezentanții firmei sunt: MIREA GICĂ-MARIAN (administrator), MIREA DOINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
19.10.2026 Cod CAEN principal 5610 5611 ANAF