Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

THE BUSINESS LANGUAGE TRAINING CENTRE INC SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

THE BUSINESS LANGUAGE TRAINING CENTRE INC SRL (CUI 30118858) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J29/649/2012 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) — cod CAEN 7430. În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 15.605 RON și un profit net de 15.136 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 109,9% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
30118858
Nr. ORC
J29/649/2012
EUID
ROONRC.J29/649/2012
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Lupeni 110, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
15.605 RON
2017▲ 109,9%
Rezultat net
15.136 RON
2017▲ 109,9%
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017
7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (25) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (3)
  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (5)
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (8)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 7.309 — — -7.309 —
2024 — 0 7.309 — — -7.309 —
2023 — 0 7.309 — — -7.309 —
2022 — 0 7.309 — — -7.309 —
2021 — 0 312 6.921 2.190 8.799 —
2020 — 0 312 6.921 2.190 8.799 —
2019 — 0 312 6.921 2.190 8.799 —
2018 — 0 312 6.921 2.190 8.799 —
2017 15.605 15.136 312 6.921 2.190 8.799 —
2016 7.433 7.210 28.744 6.921 15.486 -6.337 —

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — lichidare (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
3,42% (2016: 128,28%)
Datorii / Total active (total active: 9.111 RON)
Solvabilitate generală
— (2016: 0,78)
Total active / Datorii (total active: 9.111 RON)
Autonomie financiară
96,58% (2016: -28,28%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 9.111 RON)
Rentabilitate active (ROA)
166,13% (2016: 32,18%)
Profit net / Total active (total active: 9.111 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
172,02%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
96,99% (2016: 97%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre THE BUSINESS LANGUAGE TRAINING CENTRE INC SRL

Reprezentantul firmei este: STAN TEIA MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017