Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GEXIA GRAMEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

GEXIA GRAMEX SRL (CUI 32281249) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013011856405 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (cod CAEN 1071). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 241.554 RON, un profit net de 4.198 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 5,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32281249
Nr. ORC
J2013011856405
EUID
ROONRC.J2013011856405
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Antiaeriană 20, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
241.554 RON
2025▼ 5,2%
Rezultat net
4.198 RON
2025▼ 70,3%
Angajați
3
2025▼ 25,0%

Activitate

CAEN principal
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (19) · 6 diviziuni
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
Diviziunea 10 · Industria alimentară (3)
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (11)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 241.554 4.198 160.462 — 49.919 -110.532 3
2024 254.926 14.125 159.543 — 44.667 -114.730 4
2023 236.182 10.262 158.621 — 29.485 -128.855 3
2022 227.131 29.929 159.351 — 20.233 -139.118 3
2021 194.590 48.778 181.403 54 12.302 -169.047 3
2020 194.214 -23.128 218.926 — 6.226 -212.700 —
2019 199.038 -20.442 198.989 362 9.055 -189.572 5
2018 161.642 -51.039 177.261 362 7.769 -169.130 —
2017 141.796 -36.472 121.871 362 3.418 -118.091 5
2016 144.696 -47.836 85.705 362 3.725 -81.618 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
321,44% (2024: 357,18%)
Datorii / Total active (total active: 49.919 RON)
Solvabilitate generală
0,31 (2024: 0,28)
Total active / Datorii (total active: 49.919 RON)
Autonomie financiară
-221,42% (2024: -256,86%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 49.919 RON)
Rentabilitate active (ROA)
8,41% (2024: 31,62%)
Profit net / Total active (total active: 49.919 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,74% (2024: 5,54%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GEXIA GRAMEX SRL

Reprezentantul firmei este: GRAMENI ADAM (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025