Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONCORDIA M.A.I. S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

CONCORDIA M.A.I. S.R.L. (CUI 325568) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991001885400 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 163.163 RON, un profit net de 57.776 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+1,1%).

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
325568
Nr. ORC
J1991001885400
EUID
ROONRC.J1991001885400
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Şos. Viilor 94, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
163.163 RON
2025▲ 1,1%
Rezultat net
57.776 RON
2025▼ 49,3%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 163.163 57.776 87.541 176.586 193.890 282.935 1
2024 161.354 113.988 125.604 176.586 231.953 282.935 1
2023 167.977 100.121 165.479 182.126 266.288 282.935 1
2022 180.362 99.722 116.267 184.749 214.453 282.935 1
2021 166.344 31.272 41.214 203.272 120.877 282.935 1
2020 179.683 -81.091 139.206 209.332 212.809 282.935 4
2019 256.980 -85.364 79.753 215.392 228.387 364.026 —
2018 262.311 56.333 14.319 241.162 222.547 449.390 7
2017 170.174 5.032 10.839 152.564 251.332 393.057 5
2016 299.595 59.314 70.733 88.645 370.113 388.025 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
23,63% (2024: 30,74%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,23 (2024: 3,25)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
76,37% (2024: 69,26%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
15,6% (2024: 27,9%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
20,42% (2024: 40,29%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,41% (2024: 70,64%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONCORDIA M.A.I. S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PAVEL DANIELA-RAMONA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025