Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENLIGHTENING LANGUAGES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

ENLIGHTENING LANGUAGES S.R.L. (CUI 39789300) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018012118402 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) — cod CAEN 7430. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 103.654 RON și un profit net de 10.841 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 11,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39789300
Nr. ORC
J2018012118402
EUID
ROONRC.J2018012118402
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. APUSULUI 96, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
103.654 RON
2025▼ 11,1%
Rezultat net
10.841 RON
2025▼ 71,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 103.654 10.841 7.598 — 18.639 11.041 —
2024 116.556 37.770 -7.374 — 30.596 37.970 —
2023 109.734 33.450 1.072 — 34.722 33.650 1
2022 73.530 13.833 2.663 552 16.144 14.033 1
2021 79.988 34.079 191 1.877 33.085 34.771 1
2020 34.108 8.876 590 — 9.714 9.124 —
2019 6.461 2.392 116 — 2.358 2.242 —
2018 97 -350 254 — 104 -150 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
40,76% (2024: -24,1%)
Datorii / Total active (total active: 18.639 RON)
Solvabilitate generală
2,45
Total active / Datorii (total active: 18.639 RON)
Autonomie financiară
59,24% (2024: 124,1%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 18.639 RON)
Rentabilitate active (ROA)
58,16% (2024: 123,45%)
Profit net / Total active (total active: 18.639 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,19% (2024: 99,47%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
10,46% (2024: 32,41%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENLIGHTENING LANGUAGES S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: DUMITRU LUMINIȚA (administrator), APOSTOL RADU ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice ANAF
11.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 24.02.2023 Transfer (sosire) din 20.08.2026 ANAF
11.09.2026 Data stării juridice 24.02.2023 20.08.2026 ANAF