Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BURGER FACTORY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

BURGER FACTORY S.R.L. (CUI 40233692) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J8/2836/2018 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Restaurante (cod CAEN 5610, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 199.035 RON, o pierdere netă de 57.831 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,1% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
40233692
Nr. ORC
J8/2836/2018
EUID
ROONRC.J8/2836/2018
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Victoriei 14, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
199.035 RON
2024▼ 10,1%
Rezultat net
-57.831 RON
2024
Angajați
2
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5610 Restaurante
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5610 — Restaurante). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2 · 4 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (4)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2024. Surse: MFinanțe (2018–2021, 2023–2024) și ANAF (2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 199.035 -57.831 72.076 25.689 66.467 22.962 2
2023 221.441 1.847 31.748 15.816 73.853 60.803 2
2022 356.728 87.309 24.700 32.471 53.906 61.677 2
2021 33.706 -26.193 96.523 50.756 19.774 -25.993 2
2020 — 0 4.500 1.077 677 200 —
2019 — 0 4.500 1.077 777 200 —
2018 — 0 2.000 1.077 1.123 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
78,21% (2023: 35,41%)
Datorii / Total active (total active: 92.156 RON)
Solvabilitate generală
1,28 (2023: 2,82)
Total active / Datorii (total active: 92.156 RON)
Autonomie financiară
24,92% (2023: 67,81%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 92.156 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-62,75% (2023: 2,06%)
Profit net / Total active (total active: 92.156 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-251,86% (2023: 3,04%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-29,06% (2023: 0,83%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BURGER FACTORY S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ALJABALI SAMI MUNES MOHAMMAD (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024