Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

WORD MOVEMENT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

WORD MOVEMENT S.R.L. (CUI 42741069) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020007621408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) — cod CAEN 7430. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 42.271 RON și un profit net de 28.805 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 64,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42741069
Nr. ORC
J2020007621408
EUID
ROONRC.J2020007621408
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nerva Traian 27-33, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
42.271 RON
2025▼ 64,4%
Rezultat net
28.805 RON
2025▼ 10,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7430 — Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (2)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 42.271 28.805 1.970 — 31.015 29.045 —
2024 118.713 32.094 345 — 32.679 32.334 1
2023 160.058 90.888 35.134 46.661 79.601 91.128 1
2022 151.727 133.066 1.104 9.915 124.455 133.266 1
2021 76.519 59.024 6.143 18.257 47.110 59.224 —
2020 29.983 24.650 19.406 19.717 24.539 24.850 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,35% (2024: 1,06%)
Datorii / Total active (total active: 31.015 RON)
Solvabilitate generală
15,74
Total active / Datorii (total active: 31.015 RON)
Autonomie financiară
93,65% (2024: 98,94%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 31.015 RON)
Rentabilitate active (ROA)
92,87% (2024: 98,21%)
Profit net / Total active (total active: 31.015 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,17% (2024: 99,26%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
68,14% (2024: 27,03%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre WORD MOVEMENT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IVAN ANDREI-ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
03.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 08.07.2020 Transfer (sosire) din 12.06.2026 ANAF
03.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
03.08.2026 Data stării juridice 08.07.2020 12.06.2026 ANAF
03.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice ANAF