Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AVARA GROUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

AVARA GROUP S.R.L. (CUI 45006623) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021017088407 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Restaurante (cod CAEN 5611). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,1 milioane RON, o pierdere netă de 66.896 RON și un număr mediu de 7 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 9,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
45006623
Nr. ORC
J2021017088407
EUID
ROONRC.J2021017088407
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Drm. Gura Crivăţului 23A, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.089.463 RON
2025▼ 9,2%
Rezultat net
-66.896 RON
2025
Angajați
7
2025▲ 75,0%

Activitate

CAEN principal
5611 Restaurante
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5610 Restaurante

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (5611 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (40) · 3 diviziuni
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
  • 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
Diviziunea 10 · Industria alimentară (4)
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
  • 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (32)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5610 Restaurante (CAEN Rev.2)
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.089.463 -66.896 396.396 27.757 151.621 -66.656 7
2024 1.200.271 68.209 293.285 16.745 155.633 68.449 4
2023 1.572.158 231.162 80.342 — 306.615 231.402 3
2022 1.332.090 286.593 100.516 — 407.720 311.639 2
2021 187.602 52.846 70.320 — 123.366 53.046 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
220,98% (2024: 170,14%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,45 (2024: 0,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-37,16% (2024: 39,71%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-37,29% (2024: 39,57%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 99,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-6,14% (2024: 5,68%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AVARA GROUP S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SLAVU SORIN-RĂZVAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
21.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 05.10.2021 Transfer (sosire) din 19.10.2026 ANAF
21.10.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
21.10.2026 Data stării juridice 05.10.2021 19.10.2026 ANAF