Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAPID ACTIVE SERVICE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

RAPID ACTIVE SERVICE S.R.L. (CUI 48899964) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023018749404 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Restaurante (cod CAEN 5611). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 196.769 RON, un profit net de 9.300 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 59,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
48899964
Nr. ORC
J2023018749404
EUID
ROONRC.J2023018749404
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Hagi Ghiţă 94, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
196.769 RON
2025▼ 59,8%
Rezultat net
9.300 RON
2025▼ 96,2%
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
5611 Restaurante
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5611 — Restaurante). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (19) · 7 diviziuni
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (3)
  • 9311 Activități ale bazelor sportive
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Surse: MFinanțe (2023–2024) și ANAF (2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 196.769 9.300 4.134 0 257.358 253.224 1
2024 489.060 241.652 0 — 244.153 244.153 —
2023 29.110 2.501 3.673 — 6.174 2.501 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,61% (2024: 0%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
62,25
Total active / Datorii
Autonomie financiară
98,39% (2024: 100%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,61% (2024: 98,98%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
3,67% (2024: 98,98%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,73% (2024: 49,41%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAPID ACTIVE SERVICE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BRADEA SILVIU-PAUL-MIHAIL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025