Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 18.867 au depus bilanț pentru 2018 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 191,2 mld RON, e 43,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,9% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 5,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FLEURS DU SOLEIL MAGIQUES S.R.L. SRL | 46397252 | 3212 | 81.291 (2025) |
| RELOVED S.R.L. SRL | 36145819 | 4779 | 81.260 (2019) |
| OPORTET S.R.L. SRL | 45788244 | 5911 | 81.256 (2025) |
| CETRON MED S.R.L. SRL | 52486257 | 7020 | 81.250 (2025) |
| CENTRUL DE ACTIVITĂŢI SPORTIV-EDUCATIVE "VIJELIOŞII" SRL SRL | 34402096 | 8551 | 81.250 (2025) |
| ROM ORIENT SRL SRL | 14664858 | 4791 | 81.248 (2025) |
| ELDORADO TRADCOM SRL SRL | 15354090 | 7430 | 81.206 (2025) |
| ENGLISHUB S.R.L. SRL | 43017324 | 8552 | 81.168 (2025) |
| MV GENERAL AUTOMOTIVE S.R.L. SRL | 50260252 | 4618 | 81.163 (2025) |
| DANTZERMED SRL SRL | 36331595 | 8622 | 81.129 (2020) |
| OPEN MIND PROJECT S.R.L. SRL | 46479190 | 7020 | 81.124 (2024) |
| SACCHAROMYCES S.R.L. SRL | 42296735 | 4634 | 81.104 (2025) |
| AMPHITRIO S.R.L. SRL | 52175889 | 9020 | 81.075 (2025) |
| PLAN SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48112211 | 5110 | 81.058 (2025) |
| WEBTOCLICK SERVICES S.R.L. SRL | 39870268 | 6210 | 81.055 (2024) |
| INFINITY TRADING CENTER S.R.L. SRL | 41405605 | 4791 | 81.054 (2021) |
| PEOPLE HUNTERS INTERNATIONAL SRL SRL | 33357876 | 7830 | 81.047 (2025) |
| TEODORAMAN PRODUCTION S.R.L. SRL | 48893970 | 5911 | 81.017 (2025) |
| BENEFACTO INVEST SRL SRL | 32219387 | 6202 | 81.008 (2025) |
| MATC MILENIUM SRL SRL | 15289412 | 8230 | 81.000 (2025) |
| DREAMCON S.R.L. SRL | 45246995 | 6812 | 80.992 (2025) |
| LUMEA COPIILOR IMPORT EXPORT SRL SRL | 16864780 | 4642 | 80.980 (2025) |
| SCLEDUM WORKS & SOLUTION S.R.L. SRL | 51584478 | 7010 | 80.965 (2025) |
| DELICATESSE DIVERSCOM SRL SRL | 10287321 | 4711 | 80.963 (2025) |
| HMB PREMIUM SOLUTIONS SRL SRL | 31511161 | 7499 | 80.915 (2023) |
| TAZ DESIGN COMPANY SRL SRL | 19161504 | 7112 | 80.914 (2025) |
| I.P. SERVICII MEDICALE SRL SRL | 15526276 | 8621 | 80.913 (2025) |
| CLINIC ART SRL SRL | 15498494 | 8623 | 80.888 (2025) |
| SIMINA EXPERT SRL SRL | 29787484 | 6920 | 80.885 (2025) |
| KANRI SOLUTION S.R.L. SRL | 42397187 | 6220 | 80.885 (2025) |
| VELACOR S.R.L. SRL | 48592187 | 7022 | 80.876 (2025) |
| ABABEI.DOC S.R.L. SRL | 52702946 | 8622 | 80.871 (2025) |
| LIDAN GERMAN MACHINE SERVICES S.R.L. SRL | 42163330 | 3312 | 80.859 (2025) |
| MOVE MIND TECH S.R.L. SRL | 51065055 | 6220 | 80.852 (2025) |
| SAVOIR SERVICES S.R.L. SRL | 43863129 | 5911 | 80.847 (2025) |
| AGER MED OB-GIN SRL SRL | 21541033 | 8622 | 80.798 (2025) |
| DATAPOINT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40861140 | 6201 | 80.758 (2025) |
| SOTIROFF ARHITECTURA S.R.L. SRL | 52156119 | 7111 | 80.752 (2025) |
| STEP INSIDE LUXURY S.R.L. SRL | 36556164 | 6831 | 80.720 (2025) |
| CRIBO SOLUTIONS SRL SRL | 26370368 | 4110 | 80.676 (2024) |
| DIAMANT CONSULT SRL SRL | 15050279 | 7022 | 80.672 (2025) |
| MYOSOTIS PRODUCTIE SI COMERT SRL SRL | 4579445 | 8130 | 80.664 (2025) |
| EUID ROMANIA S.R.L. SRL | 49691294 | 3511 | 80.640 (2025) |
| YELLOW HOUSE S.R.L. SRL | 44957264 | 8552 | 80.627 (2025) |
| LPG CONSEIL SRL SRL | 29065059 | 7810 | 80.626 (2024) |
| SNC STORE SRL SRL | 34332667 | 4771 | 80.603 (2025) |
| MONOSELL SRL SRL | 38012614 | 4771 | 80.580 (2023) |
| HEALTH AND COMMUNICATION WELL-BEING S.R.L. SRL | 49376033 | 6202 | 80.517 (2025) |
| FOARFECA ŞI BRICIUL SRL SRL | 33675152 | 9621 | 80.515 (2025) |
| HAT TECH MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39893458 | 7022 | 80.500 (2022) |