Firme din Sectorul 5
București
Sectorul 5 are 24.546 de firme active, dintre care 8.148 au depus bilanț pentru 2017 — 9,9% din firmele județului București. Densitatea e de 102,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 25,6 mld RON, e 6,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 40,4% sub media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,7%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,1%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NEXIS HR SOLUTIONS S.R.L. SRL | 37015914 | 7820 | 2.500 (2025) |
| TOPOMAX COMPANIA SRL SRL | 15354049 | 7112 | 2.500 (2025) |
| MIHAI DERATIZARE CURĂȚENIE SCĂRI BLOCURI S.R.L. SRL | 49993390 | 8122 | 2.500 (2024) |
| SUPORT SAM SRL SRL | 33829766 | 7022 | 2.500 (2023) |
| DINAMIT SERV SRL SRL | 33564588 | 7022 | 2.500 (2022) |
| ALMACO IMOBILIARE SRL SRL | 18435873 | 4110 | 2.496 (2025) |
| SHERCO ENDURO TEAM S.R.L. SRL | 45412680 | 4540 | 2.495 (2024) |
| ZMEU BUSINESS S.R.L. SRL | 51293266 | 4781 | 2.492 (2025) |
| GASTROEXPERT FUSION S.R.L. SRL | 15178279 | 7499 | 2.480 (2019) |
| PYTHIA SOCIODYNAMICAL TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 43778503 | 6311 | 2.477 (2023) |
| INFRASOFT SRL SRL | 16372302 | 6201 | 2.473 (2022) |
| ASCEND THROUGH LOVE SRL SRL | 38439136 | 8559 | 2.473 (2022) |
| 3DWALLDESIGN S.R.L. SRL | 52005930 | 4333 | 2.460 (2025) |
| MIOZOTIS PRODIMPEX SRL SRL | 3146354 | 4791 | 2.460 (2025) |
| NIBIRU CENTER S.R.L. SRL | 44655118 | 4779 | 2.455 (2022) |
| BGA ART ASIG SRL SRL | 15688685 | 1623 | 2.451 (2016) |
| VECHIO STAND SRL SRL | 29893485 | 4779 | 2.450 (2017) |
| INSPIRE CONTENT S.R.L.-D. SRL | 46796962 | 7420 | 2.450 (2025) |
| PĂPUȘI CU SUFLET S.R.L. SRL | 50562820 | 4791 | 2.447 (2025) |
| FOKA AUTO COS TRADE SRL SRL | 37491276 | 4221 | 2.431 (2025) |
| CRISTALEX ICELAND SRL SRL | 28486084 | 3530 | 2.430 (2025) |
| SUPERCASAONLINE S.R.L. SRL | 43857402 | 4791 | 2.413 (2024) |
| BLUE LINE CONTROL S.R.L. SRL | 51214980 | 4782 | 2.410 (2025) |
| FINTAX MANAGEMENT S.R.L. SRL | 43164872 | 7022 | 2.400 (2020) |
| IDC MED S.R.L. SRL | 48208538 | 8622 | 2.400 (2025) |
| BYBY'P SRL SRL | 410167 | 5248 | 2.400 (2022) |
| ECO TINT S.R.L. SRL | 43056684 | 4719 | 2.377 (2025) |
| INFORMATION & COMMUNICATION TECHNOLOGIES LABORATORY S.R.L. SRL | 42708780 | 6210 | 2.359 (2025) |
| CONFORT AUTO DRIVE S.R.L. SRL | 52456043 | 8553 | 2.355 (2025) |
| MCM SOLUTION GOLD SRL SRL | 38057845 | 4933 | 2.351 (2025) |
| BLUE PIXEL MC SRL SRL | 35639180 | 6220 | 2.342 (2025) |
| CONCEPT LIMPEZA S.R.L. SRL | 44281307 | 8122 | 2.336 (2025) |
| 50 SFUMATURE DI CAFFE SRL SRL | 38359444 | 4791 | 2.312 (2025) |
| NASRA TRADING AND CONTRACTING SRL SRL | 476706 | 4649 | 2.309 (2025) |
| TRI HAR SRL SRL | 15259241 | 1419 | 2.299 (2025) |
| GREEN FLY PROFESSIONAL TEAM SRL SRL | 32988410 | 4933 | 2.289 (2025) |
| PHOBOS REAL ESTATE SRL SRL | 22235997 | 6820 | 2.286 (2020) |
| QUALITY INVESTIGATION SRL SRL | 29893442 | 8001 | 2.267 (2017) |
| ROBEN PRODUCTION GRUP SRL SRL | 16792195 | 5520 | 2.250 (2025) |
| PREVENT DELTA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45991825 | 4334 | 2.250 (2022) |
| CEEPORT ZERO HAWAII S.R.L. SRL | 47003399 | 4791 | 2.249 (2025) |
| EDN & ANDRE S.R.L. SRL | 44667929 | 8299 | 2.247 (2024) |
| SELENIUM MEDICA SRL SRL | 35517639 | 8622 | 2.237 (2025) |
| PIRPERFON INVEST SRL SRL | 16772376 | 6812 | 2.227 (2022) |
| UNIMOG SERVICE SRL SRL | 33234695 | 7120 | 2.227 (2023) |
| MOBITEL SERVICE SRL SRL | 13264250 | 6110 | 2.220 (2019) |
| SERENITY INCORPORATED S.R.L. SRL | 46891239 | 6209 | 2.210 (2025) |
| IOANA ART & DECO SRL SRL | 38241863 | 4789 | 2.203 (2019) |
| ROMER BAU CONSTRUCT SRL SRL | 36033491 | 4100 | 2.200 (2025) |
| SEEDOW STUDIO S.R.L. SRL | 45419603 | 6210 | 2.176 (2024) |