Firme din Sectorul 5
București
Sectorul 5 are 24.546 de firme active, dintre care 8.148 au depus bilanț pentru 2017 — 9,9% din firmele județului București. Densitatea e de 102,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 25,6 mld RON, e 6,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 40,4% sub media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,7%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,1%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TURIST EXCHANGE SRL SRL | 15630977 | 6612 | 1.281 (2025) |
| FERMA NORILOR S.R.L. SRL | 39026529 | 0124 | 1.275 (2025) |
| CELERIX CAPITAL S.R.L. SRL | 52242015 | 6619 | 1.264 (2025) |
| MARIO ORIGINAL SPEED S.R.L. SRL | 45085562 | 4932 | 1.263 (2024) |
| ATLAS DIGITAL SRL SRL | 32715070 | 4651 | 1.261 (2022) |
| MIPREST COM EXPERT CONSULT SRL SRL | 17653918 | 6920 | 1.260 (2020) |
| EXPRESSCREDIT S.R.L. SRL | 39856115 | 6619 | 1.250 (2023) |
| VALANDELECTRIC S.R.L. SRL | 40522313 | 4321 | 1.250 (2022) |
| PARFUMUL CĂRTILOR S.R.L. SRL | 53008587 | 8569 | 1.250 (2025) |
| AISYUM S.R.L. SRL | 51347528 | 6220 | 1.250 (2025) |
| GLR HANDMADE SHOP S.R.L. SRL | 50903579 | 4791 | 1.249 (2025) |
| ALL DESIGN GROUP SRL SRL | 17849273 | 7311 | 1.242 (2024) |
| BLUE EYES ENTERTAINMENT SRL SRL | 28440311 | 5911 | 1.237 (2025) |
| MGA PROCLEAN S.R.L. SRL | 52305709 | 8121 | 1.232 (2025) |
| BRODERIA CUSTOM TFA S.R.L. SRL | 51064807 | 4791 | 1.230 (2025) |
| CONTENT X S.R.L. SRL | 46342192 | 7490 | 1.224 (2025) |
| A&C BOUTIQUE S.R.L. SRL | 50857774 | 4791 | 1.211 (2025) |
| NATURAL HEMP REMEDY S.R.L. SRL | 45062607 | 4791 | 1.201 (2025) |
| EUROPEAN FINANCIAL TRADE CENTRE SRL SRL | 38043840 | 6622 | 1.200 (2023) |
| NOOK PROJECTS S.R.L. SRL | 45443180 | 3213 | 1.200 (2022) |
| DRA DETAILINGS S.R.L. SRL | 51755381 | 9531 | 1.200 (2025) |
| OFFICIUM CRESCENS SRL SRL | 37449573 | 7022 | 1.200 (2025) |
| INTER MAGNA SRL SRL | 15203690 | 7020 | 1.200 (2025) |
| A.D.F. CONTAB CONT S.R.L. SRL | 52428833 | 6920 | 1.200 (2025) |
| DALINA AGENCY S.R.L. SRL | 42417802 | 7311 | 1.195 (2025) |
| NURA DESIGN S.R.L. SRL | 44261768 | 6210 | 1.186 (2025) |
| LYL FIN ASIG S.R.L. SRL | 43981418 | 6622 | 1.185 (2024) |
| ANDY TOUR CHRIST & NICO S.R.L. SRL | 45396020 | 4619 | 1.170 (2025) |
| M.B.G. AMBIENT SRL SRL | 16047131 | 4333 | 1.163 (2025) |
| MAXILLO HEALTH S.R.L. SRL | 50137730 | 8623 | 1.143 (2025) |
| POTAISSA SERV SRL SRL | 24708340 | 4791 | 1.116 (2025) |
| DIVERSUM DENTAL HUB S.R.L. SRL | 46058868 | 8623 | 1.110 (2025) |
| BE BALANCE S.R.L. SRL | 35045790 | 4791 | 1.110 (2025) |
| ARTECO EXPERT CONSULT SRL SRL | 33399820 | 7020 | 1.110 (2025) |
| MIADI SECURITY S.R.L. SRL | 40995320 | 4791 | 1.107 (2020) |
| ACTORSTART SRL SRL | 21618471 | 7311 | 1.100 (2022) |
| ELAROM COM SRL SRL | 15638890 | 4711 | 1.097 (2024) |
| ROSPER IMPEX SRL SRL | 7150870 | 8299 | 1.070 (2016) |
| DENNYMAR PRODCOM IMPEX SRL SRL | 37108614 | 5610 | 1.070 (2024) |
| LUDENS CONSULTING BOUTIQUE S.R.L. SRL | 39760931 | 8552 | 1.050 (2023) |
| BAROMER S.R.L. SRL | 48776619 | 6820 | 1.034 (2025) |
| CUVENTOR WORDROBE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51865724 | 4771 | 1.028 (2025) |
| AMBIENT STYLE SRL SRL | 14899560 | 9621 | 1.025 (2025) |
| RSD LIGHT GRUP S.R.L. SRL | 30441653 | 4771 | 1.025 (2025) |
| ROCARS TRAVELLING SRL SRL | 15620272 | 4939 | 1.023 (2018) |
| MODERNAPPROACH S.R.L. SRL | 48499682 | 7311 | 1.015 (2025) |
| DOTALI-IMPRODEX SRL SRL | 7427026 | 5211 | 1.004 (2025) |
| INDYS - CONST SRL SRL | 18423801 | 4212 | 1.000 (2022) |
| TCM PRINT SRL SRL | 11914372 | 1812 | 1.000 (2018) |
| EDU LEVEL S.R.L. SRL | 49969090 | 8559 | 1.000 (2025) |