Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 20.601 au depus bilanț pentru 2023 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 104,6 mld RON, e 11,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 25,6% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ZYANA LIFESTYLE S.R.L. SRL | 49507970 | 6831 | 46.892 (2025) |
| CLEAR STEP S.R.L. SRL | 43422300 | 7112 | 46.887 (2023) |
| PERSI INSTAL SRL SRL | 27691790 | 4322 | 46.880 (2025) |
| DYAVAL CLEAN S.R.L. SRL | 44737927 | 7022 | 46.873 (2025) |
| MICROBLOOM S.R.L. SRL | 48806019 | 0119 | 46.846 (2025) |
| RED WHEEL SRL SRL | 31333340 | 9531 | 46.833 (2025) |
| MNT SMART COMPANY SRL SRL | 33490480 | 9329 | 46.807 (2025) |
| ATELIER IOUNIS S.R.L. SRL | 45879750 | 7413 | 46.803 (2025) |
| CONTAHUB S.R.L. SRL | 50211888 | 6920 | 46.798 (2025) |
| EXPERT TEL-CONSULT SRL SRL | 16685326 | 6220 | 46.788 (2025) |
| ETT-HVAC ROMANIA S.R.L. SRL | 51656574 | 4664 | 46.721 (2025) |
| ARIO BRAND SERVICE S.R.L. SRL | 45208584 | 5320 | 46.705 (2024) |
| WITFUSE SOLUTIONS SRL SRL | 36602244 | 7020 | 46.698 (2025) |
| ITSHOP S.R.L. SRL | 52256886 | 6220 | 46.675 (2025) |
| PREMIUM METAL COLECTION S.R.L. SRL | 47493258 | 3811 | 46.648 (2025) |
| POWER RENT INTERMED SRL SRL | 34593441 | 4619 | 46.643 (2025) |
| SRF MANPOWER INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 45381517 | 7810 | 46.642 (2025) |
| VAHYD SERVICII SRL SRL | 22956861 | 6831 | 46.627 (2024) |
| TOTHETOP S.R.L. SRL | 43860424 | 9020 | 46.619 (2025) |
| ARRISTO STYLE COM SRL SRL | 9365639 | 4619 | 46.618 (2025) |
| PINATA PETRECERI SRL SRL | 34133672 | 3299 | 46.544 (2025) |
| CRISTESCU EXPERTCONT SRL SRL | 4361563 | 6920 | 46.500 (2025) |
| SPRI EUROPE S.R.L. SRL | 41143717 | 6812 | 46.500 (2022) |
| MAYANYA PLUS S.R.L. SRL | 43559783 | 6820 | 46.470 (2025) |
| AUTOBLUE SRL SRL | 23255801 | 9531 | 46.435 (2025) |
| COLOR COMMUNICATION SRL SRL | 12047368 | 7311 | 46.326 (2025) |
| MADAM DESIGN S.R.L. SRL | 48660702 | 7413 | 46.306 (2025) |
| VIO PLUS CONTAB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52592827 | 6920 | 46.302 (2025) |
| DEBIT INVESTMENT SOLUTIONS SRL SRL | 16469136 | 8291 | 46.300 (2025) |
| EVOLUTION RENOVATION CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 50696988 | 4100 | 46.297 (2025) |
| DCVV ARCHITECTURE SRL SRL | 29098030 | 7111 | 46.294 (2025) |
| PARTNERS WITH AS SRL SRL | 35639466 | 6622 | 46.289 (2025) |
| PREMIUM SOFTWARE FACTORY SRL SRL | 18492810 | 6201 | 46.275 (2025) |
| ALUNANTU S.R.L. SRL | 43057531 | 7311 | 46.259 (2023) |
| ZMALL ONLINE SRL SRL | 25008484 | 6201 | 46.254 (2025) |
| LDT SECURITY SERV S.R.L. SRL | 48257450 | 4791 | 46.250 (2025) |
| BIRDIE YAS INSURANCE LIMITED CHARLESTOWN NEVIS SUCURSALA BUCURESTI N/A | 45137750 | 6512 | 46.249 (2025) |
| FITNESS AND NUTRITION S.R.L. SRL | 45601973 | 5629 | 46.231 (2023) |
| AC PROPERTIES ADMIN S.R.L. SRL | 52512429 | 5520 | 46.230 (2025) |
| SCHIMBARE CU SENS S.R.L. SRL | 40732560 | 8559 | 46.222 (2025) |
| CENTRUL DE CERCETARE PENTRU MATERIALE MACROMOLECULARE SI MEMBRANE SA SA | 2838942 | 7210 | 46.217 (2025) |
| MAGIC CRYSTAL SRL SRL | 15672662 | 9621 | 46.177 (2025) |
| DECORPLAST CONSTRUCT SRL SRL | 24836390 | 4332 | 46.175 (2025) |
| NOBLESSE S.R.L. SRL | 48098770 | 3100 | 46.162 (2025) |
| MATEX PROIECT SRL SRL | 25105274 | 7210 | 46.150 (2025) |
| N.T.T. ELECTRONIC SERVICE SRL SRL | 11412651 | 8020 | 46.144 (2025) |
| DIONIS DIGITAL AGENCY S.R.L. SRL | 50922031 | 7311 | 46.135 (2025) |
| CB SMART CONTEXPERT S.R.L. SRL | 47638928 | 6920 | 46.125 (2025) |
| HORST ART S.R.L. SRL | 49964181 | 8552 | 46.122 (2025) |
| MARCOFF AND WEYLAND SRL SRL | 33405787 | 7311 | 46.110 (2022) |