Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 15.074 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BETY-LU & FRIENDS S.R.L. SRL | 51343003 | 9699 | 1.846 (2025) |
| GROW THROUGH EDUCATION S.R.L. SRL | 43667882 | 8559 | 1.842 (2023) |
| TAXI FOR YOU SRL SRL | 31402016 | 4932 | 1.840 (2025) |
| ALL ABOUT NAILS & BEAUTY S.R.L. SRL | 40134850 | 9602 | 1.840 (2025) |
| ORIN SRL SRL | 15497472 | 7021 | 1.839 (2017) |
| CORA ROM SRL SRL | 19938911 | 6920 | 1.832 (2025) |
| TANGENT IMPEX SRL SRL | 7096534 | 4711 | 1.830 (2024) |
| THE FULL CIRCLE S.R.L. SRL | 51043138 | 8559 | 1.827 (2025) |
| KLASS EFECT SRL SRL | 18317940 | 4619 | 1.824 (2025) |
| MAGIC BOX SRL SRL | 18081628 | 4791 | 1.822 (2016) |
| DETAILING GARAGE VICONT SRL SRL | 32851790 | 4532 | 1.806 (2023) |
| NOVS ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 42012493 | 7111 | 1.805 (2023) |
| LOVE BIO SRL SRL | 34928105 | 4791 | 1.800 (2024) |
| MAJESTIC CONSULT SRL SRL | 18819378 | 7020 | 1.800 (2025) |
| ARH PRO SRL SRL | 14910332 | 7111 | 1.800 (2025) |
| ST DYNAMIC CONSULTING SRL SRL | 22426440 | 7499 | 1.800 (2025) |
| FIREPLACE S.R.L. SRL | 52164430 | 4712 | 1.800 (2025) |
| SDC EQUITY S.R.L. SRL | 33458706 | 6421 | 1.800 (2021) |
| THUNDER RANCH S.R.L. SRL | 51214777 | 8551 | 1.800 (2025) |
| MESZI CONSTRUCT SRL SRL | 26408225 | 4120 | 1.800 (2025) |
| EM ATELIER DESIGN S.R.L. SRL | 45799448 | 7311 | 1.798 (2023) |
| GLOBAL WEST SURVEYING SRL SRL | 32226007 | 7112 | 1.792 (2025) |
| SANDRA MODCONF SRL SRL | 2880831 | 9329 | 1.791 (2016) |
| KAZAKRIS SPEED S.R.L. SRL | 40866805 | 4941 | 1.790 (2024) |
| SMG CONSULTASIG SRL SRL | 30123188 | 6622 | 1.787 (2024) |
| FIETAX SRL SRL | 28157740 | 4933 | 1.784 (2025) |
| MATEI PRODCOM SRL SRL | 12006040 | 9521 | 1.777 (2025) |
| DRINKS DEPO DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 44278190 | 4634 | 1.773 (2025) |
| CALAMEARIC S.R.L. SRL | 50559646 | 2331 | 1.767 (2025) |
| COMPLETE INSTAL SOLUTION SRL SRL | 35879400 | 4321 | 1.765 (2025) |
| FREZE ITALIA IMPORT EXPORT SRL SRL | 15513136 | 4690 | 1.756 (2018) |
| GALTAR PRODCOM SRL SRL | 6278490 | 4711 | 1.750 (2025) |
| XVX FLEET S.R.L. SRL | 48896569 | 4939 | 1.750 (2025) |
| LEAD DESIGN S.R.L. SRL | 34827852 | 7112 | 1.750 (2022) |
| CREAT3D S.R.L. SRL | 50807059 | 4791 | 1.750 (2025) |
| CODRALIS S.R.L. SRL | 52232771 | 4933 | 1.750 (2025) |
| SGA INVEST SRL SRL | 16586578 | 6629 | 1.750 (2017) |
| SEU89SESE SRL SRL | 31614973 | 4941 | 1.747 (2025) |
| DUTA CHIRA SRL SRL | 26232799 | 4711 | 1.742 (2025) |
| KARTAGO TOURS SRL SRL | 10143482 | 7911 | 1.742 (2025) |
| LIGHTSQUARE SRL SRL | 28628219 | 7410 | 1.741 (2025) |
| ART PARTNERS S.R.L. SRL | 50027908 | 6831 | 1.741 (2025) |
| TRANSLOGJOBS S.R.L. SRL | 48099635 | 6312 | 1.741 (2025) |
| BLACK LABEL SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 44078028 | 6210 | 1.739 (2025) |
| BUZOKU STUDIO S.R.L. SRL | 41702754 | 7410 | 1.730 (2023) |
| SYRAL TAX SRL SRL | 34172167 | 4933 | 1.728 (2025) |
| NETCARS AUTOPARTS SRL SRL | 31502449 | 4532 | 1.722 (2018) |
| MARVIC EVENTS S.R.L. SRL | 42297978 | 4939 | 1.720 (2023) |
| PINTEAINSURANCE S.R.L. SRL | 39282217 | 6622 | 1.715 (2025) |
| NUTRA VITA S.R.L. SRL | 31028087 | 4619 | 1.703 (2023) |