Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 20.421 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| COFETARIA CROCO SRL SRL | 219230 | 6820 | 162.525 (2025) |
| TOPO COJOCNEAN S.R.L. SRL | 43559325 | 7112 | 162.515 (2025) |
| LRM MOB S.R.L. SRL | 46681113 | 3100 | 162.450 (2025) |
| FUTURE SYNCH SRL SRL | 28394045 | 6201 | 162.407 (2025) |
| RMX IQ SOLUTIONS SRL SRL | 38183703 | 6210 | 162.356 (2025) |
| MONDO CONSULTING SRL SRL | 14312428 | 6310 | 162.285 (2025) |
| COLOR EVENT MUA S.R.L. SRL | 39963332 | 9602 | 162.275 (2025) |
| TRANSILVANIA PROIECT SRL SRL | 19184303 | 7112 | 162.256 (2025) |
| DIGITAL JUST TAX S.R.L. SRL | 41207020 | 6619 | 162.229 (2024) |
| GCR INVEST SRL SRL | 16653596 | 4933 | 162.211 (2025) |
| PIVO SRL SRL | 21279618 | 4619 | 162.210 (2025) |
| RENTAP S.R.L. SRL | 49388992 | 5520 | 162.061 (2025) |
| DACOSPORT IMPEX SRL SRL | 8836312 | 5520 | 162.048 (2025) |
| MAGEVI VAID S.R.L. SRL | 46541756 | 4120 | 162.000 (2025) |
| BUZAN CONSULTING SRL SRL | 18560060 | 7022 | 161.996 (2025) |
| MIHAI BLAGA SUITS S.R.L. SRL | 51236740 | 4771 | 161.994 (2025) |
| ASO EXPRESIV S.R.L. SRL | 41606439 | 4711 | 161.969 (2025) |
| TRAIN GO SRL SRL | 32997770 | 1072 | 161.958 (2025) |
| LSP MOVE SRL SRL | 31786448 | 4933 | 161.900 (2025) |
| PURE GLOW SRL SRL | 22987760 | 4771 | 161.900 (2025) |
| INVEST AUDIT PARTNER SRL SRL | 36800306 | 6920 | 161.883 (2024) |
| BDL AUTO STORY S.R.L. SRL | 45436469 | 4532 | 161.876 (2024) |
| XOY ACADEMY S.R.L. SRL | 36482873 | 8559 | 161.875 (2025) |
| HOLISTIC ZEN MEDICAL S.R.L. SRL | 49242430 | 8622 | 161.857 (2025) |
| MODELO FASHION S.R.L. SRL | 51266733 | 4771 | 161.840 (2025) |
| MWARH ATELIER S.R.L. SRL | 45974441 | 7111 | 161.824 (2025) |
| DELIMAG S.R.L. SRL | 47620335 | 4778 | 161.790 (2025) |
| ADI AGM LOGISTIC SRL SRL | 36695073 | 5221 | 161.758 (2025) |
| PHORMALISTIC S.R.L. SRL | 46032280 | 7111 | 161.727 (2025) |
| MAJESTIQUE POWER S.R.L. SRL | 41627946 | 9621 | 161.666 (2025) |
| INSTINCT IMSERV SRL SRL | 36719270 | 6310 | 161.665 (2025) |
| VX MEDICAL SRL SRL | 26264880 | 8623 | 161.654 (2025) |
| METACLOUD IT SERVICE S.R.L. SRL | 40463225 | 6209 | 161.617 (2025) |
| LABYRINTHUS SOFTWARE SRL SRL | 37537403 | 6201 | 161.596 (2025) |
| COSMIROVI S.R.L. SRL | 34255017 | 9313 | 161.571 (2025) |
| EXPERT PRINT & ADVERTISE SRL SRL | 16569704 | 7020 | 161.566 (2025) |
| POTTER LABS S.R.L. SRL | 38759440 | 6201 | 161.538 (2025) |
| INTENT MEDIA SRL SRL | 24059609 | 7420 | 161.494 (2025) |
| ROCCO CONSULT SRL SRL | 17349375 | 8211 | 161.450 (2025) |
| BENEDETTA SRL SRL | 16986825 | 9621 | 161.444 (2025) |
| RED TULIPA SRL SRL | 32148464 | 4776 | 161.434 (2025) |
| DYACRYS IMOB INVEST S.R.L. SRL | 40513692 | 7020 | 161.422 (2025) |
| SUN LIGHT CAR S.R.L. SRL | 49671840 | 4690 | 161.356 (2025) |
| ALICOM SOLUTIONS SRL SRL | 25422116 | 4791 | 161.324 (2025) |
| M&M FITNESS BODY SRL SRL | 32924662 | 9313 | 161.304 (2025) |
| THE JUNIOR JOHNNY S.R.L. SRL | 50102996 | 4933 | 161.291 (2025) |
| DRYFAST SRL SRL | 26723702 | 9313 | 161.283 (2025) |
| URBAN STAGE S.R.L. SRL | 52773637 | 5630 | 161.263 (2025) |
| DODO GREEN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46216763 | 7112 | 161.252 (2025) |
| MIRROR STYLE SRL SRL | 34951752 | 9602 | 161.250 (2025) |