Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 20.417 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HOME STYLE&DECO SRL SRL | 31604716 | 4120 | 39.145 (2025) |
| ATOB TAXI S.R.L. SRL | 41599978 | 4933 | 39.142 (2025) |
| GROW ADVISORS S.R.L. SRL | 50725978 | 7112 | 39.110 (2025) |
| LIVADA CAMP S.R.L. SRL | 43460568 | 5520 | 39.110 (2025) |
| ALIMOD DECOR S.R.L. SRL | 41505639 | 1413 | 39.101 (2025) |
| LEADER CONSTRUCTII COMERT SRL SRL | 5303498 | 4329 | 39.100 (2022) |
| AMONEL ESTATE S.R.L. SRL | 44308810 | 5911 | 39.100 (2025) |
| CENICOM DRIVE S.R.L. SRL | 38685793 | 4932 | 39.099 (2025) |
| VIEWCATCHERS S.R.L. SRL | 41414808 | 7420 | 39.085 (2025) |
| KARLA MERZA CONSULTANCY S.R.L. SRL | 47138817 | 6210 | 39.078 (2025) |
| TASNADI LIGHTNING S.R.L. SRL | 52274688 | 4933 | 39.068 (2025) |
| STIL DE VIATA FRUMOS S.R.L. SRL | 41878123 | 6622 | 39.047 (2021) |
| STONE SYSTEM INTERNATIONAL SRL SRL | 33764160 | 4683 | 39.040 (2025) |
| ANTEVORTE CONSULT SRL SRL | 29369511 | 5510 | 39.018 (2025) |
| WONDERS & SCAPES S.R.L. SRL | 41252250 | 8130 | 39.015 (2025) |
| KOMERO-FRUCT S.R.L. SRL | 5704503 | 4631 | 39.008 (2025) |
| GROSS MEDISERV S.R.L. SRL | 43510992 | 8622 | 39.000 (2025) |
| MEDEDEN S.R.L. SRL | 32823064 | 9623 | 38.999 (2025) |
| GLOBAL CONQUEST S.R.L. SRL | 25573542 | 4777 | 38.997 (2025) |
| DESEC IMPEX S.R.L. SRL | 47421030 | 4933 | 38.988 (2025) |
| DOCTOR DAN S.R.L. SRL | 52580237 | 8622 | 38.988 (2025) |
| GRILL CAFE S.R.L. SRL | 34936264 | 5611 | 38.975 (2025) |
| GLOSTORI ALKERA S.R.L. SRL | 41479998 | 4771 | 38.970 (2024) |
| DENISA BERCIU DESIGN S.R.L. SRL | 51227491 | 7413 | 38.963 (2025) |
| SPARK ROMÂNIA EVOLUTION S.R.L. SRL | 48363655 | 8559 | 38.959 (2025) |
| ATELIER LINEDESIGN S.R.L. SRL | 43449918 | 4755 | 38.920 (2025) |
| PRO TRUCK WASH KM17 SRL SRL | 37497830 | 4520 | 38.920 (2022) |
| CONGRESS SYSTEMS SERV SRL SRL | 5978339 | 8230 | 38.882 (2025) |
| ANEST MED HV SRL SRL | 38369898 | 8622 | 38.875 (2025) |
| CREATIS SOUNDLIGHTS SRL SRL | 37912243 | 9020 | 38.850 (2025) |
| LD NAIL TEHNICIAN S.R.L. SRL | 41444728 | 9602 | 38.850 (2025) |
| LIFECOMPASS S.R.L. SRL | 44095673 | 8559 | 38.848 (2025) |
| NUTRIZIA VITAL S.R.L. SRL | 44285678 | 9609 | 38.844 (2022) |
| OLIMAIK TRAVEL SRL SRL | 33041201 | 4933 | 38.838 (2025) |
| VROTAX AUTO SRL SRL | 36373299 | 4932 | 38.832 (2025) |
| DESIGN BY LORE S.R.L. SRL | 44765048 | 9602 | 38.828 (2025) |
| SMART DIVISION SRL SRL | 24114649 | 6201 | 38.824 (2025) |
| PROFGLASS CONCEPT S.R.L. SRL | 53143915 | 4332 | 38.823 (2025) |
| ALIMTERRA DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 26209028 | 4617 | 38.815 (2025) |
| DAVID CARRIDE S.R.L. SRL | 40886225 | 4933 | 38.759 (2025) |
| MEDPA CARGO S.R.L. SRL | 39364147 | 4932 | 38.755 (2021) |
| MGY CAR S.R.L. SRL | 49149758 | 4933 | 38.754 (2025) |
| SPORT TECH SRL SRL | 33507264 | 9319 | 38.752 (2017) |
| ATELIER DEEVA BEAUTY S.R.L. SRL | 40331925 | 9621 | 38.749 (2025) |
| GV IT & SERVICES S.R.L. SRL | 41199467 | 9510 | 38.745 (2025) |
| MINTY MEDIA S.R.L. SRL | 46572779 | 5912 | 38.725 (2022) |
| BJORN S.R.L. SRL | 25273057 | 4619 | 38.720 (2025) |
| TRANSJUPITER TAXI S.R.L. SRL | 48888817 | 4933 | 38.703 (2025) |
| RAW AUTO ALPHA FINANCE S.R.L. SRL | 44924763 | 4939 | 38.663 (2025) |
| SIB CARRIDE S.R.L. SRL | 40751007 | 4933 | 38.648 (2025) |