Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 20.421 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FIRST BRICK PATH S.R.L. SRL | 46267449 | 8559 | 1.526 (2025) |
| SERENA INTERSERV SRL SRL | 28452642 | 9311 | 1.526 (2025) |
| NESSUS GROUP SRL SRL | 18320113 | 6210 | 1.523 (2025) |
| GLOBAL CONTOURING S.R.L. SRL | 43430095 | 7219 | 1.520 (2023) |
| CA STUDIOS SRL SRL | 22074190 | 7413 | 1.514 (2025) |
| DEMICONTA SRL SRL | 15699471 | 6920 | 1.513 (2025) |
| EVOLVE PLUS S.R.L. SRL | 48705766 | 9313 | 1.506 (2025) |
| PIETRELE ALBE SRL SRL | 21307408 | 5520 | 1.504 (2025) |
| FULL COSMETICS S.R.L. SRL | 32906160 | 5612 | 1.501 (2018) |
| EUROLINK LOGISTICS S.R.L. SRL | 28396488 | 1624 | 1.500 (2025) |
| ZAMAR NEXUS S.R.L. SRL | 53047012 | 5911 | 1.500 (2025) |
| STUPARIVIERA SRL-D SRL | 35815490 | 4781 | 1.500 (2022) |
| FAGANI SRL SRL | 26743025 | 7311 | 1.500 (2024) |
| K&K ARHITECTURA S.R.L. SRL | 49294367 | 7111 | 1.500 (2025) |
| RETHINQ S.R.L. SRL | 48482273 | 8559 | 1.500 (2025) |
| ALVINIZO S.R.L. SRL | 47640448 | 4939 | 1.500 (2024) |
| HQUEST WORLDWIDE S.R.L. SRL | 42907138 | 6201 | 1.500 (2021) |
| ARCADIA TRANS S.R.L. SRL | 50138434 | 5611 | 1.500 (2025) |
| STEIN WALD EXIM SRL SRL | 10303397 | 6820 | 1.500 (2020) |
| HOME VITAMIN S.R.L. SRL | 37556782 | 8791 | 1.500 (2025) |
| ZALA MEDICAL S.R.L. SRL | 50570628 | 3250 | 1.500 (2025) |
| DIESEL CAFE SRL SRL | 20550114 | 5630 | 1.500 (2025) |
| MARPOP EXTRACT S.R.L. SRL | 46277140 | 6820 | 1.500 (2025) |
| STOMA NIKOLAOU S.R.L.-D. SRL | 38551600 | 8623 | 1.500 (2023) |
| ZARUL PRESTARI SERVICII SRL SRL | 2868935 | 7112 | 1.500 (2025) |
| Q TEC SRL SRL | 6123908 | 4322 | 1.500 (2025) |
| DESIGN HOMEPRO AV S.R.L. SRL | 45189806 | 4100 | 1.500 (2025) |
| ASCOM BUILD S.R.L. SRL | 45089718 | 7112 | 1.500 (2023) |
| MPS GEȚIA CERCETARE-INVESTIȚII S.R.L. SRL | 46084441 | 7220 | 1.500 (2023) |
| GLOBAL BOOKING SERVICES S.R.L. SRL | 43367834 | 7912 | 1.500 (2024) |
| INSTALX S.R.L. SRL | 52316503 | 4322 | 1.500 (2025) |
| NUTRIFIT BALANCE S.R.L. SRL | 44955603 | 7490 | 1.500 (2025) |
| KINGA DETAILING S.R.L. SRL | 45531002 | 4520 | 1.500 (2025) |
| RATIONAL IDENTITY S.R.L. SRL | 42894623 | 6201 | 1.500 (2021) |
| ASSAULT AERSOFT S.R.L. SRL | 39385794 | 9329 | 1.500 (2024) |
| KLINPORT S.R.L. SRL | 47363010 | 8121 | 1.500 (2024) |
| ADING GREEN CONSULTING S.R.L. SRL | 46232220 | 7112 | 1.500 (2025) |
| INTERCEPT SRL SRL | 15793419 | 7414 | 1.500 (2024) |
| INTERCRAFT SRL SRL | 18404389 | 4791 | 1.495 (2025) |
| ENDOGRAD SRL SRL | 33873605 | 8622 | 1.495 (2022) |
| YOPPI TRANSILVANIA SRL SRL | 14526081 | 4799 | 1.495 (2018) |
| INFOSPOT TRAFIC S.R.L. SRL | 34204200 | 4933 | 1.490 (2025) |
| CLAIMS RISK ASSIST S.R.L. SRL | 44832104 | 6621 | 1.485 (2025) |
| MAXI KIDS LAND S.R.L. SRL | 40427583 | 9329 | 1.479 (2022) |
| SOARES CONSULTING SRL SRL | 24778914 | 7312 | 1.478 (2025) |
| AERDNA TRADE S.R.L. SRL | 42926687 | 3511 | 1.474 (2023) |
| ISO CLIM INSTAL SRL SRL | 24094975 | 4322 | 1.464 (2019) |
| E-DENTALMAG S.R.L. SRL | 50749993 | 4791 | 1.464 (2025) |
| REPARO MOBILITY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50663638 | 4511 | 1.460 (2025) |
| ELECTRO MBI SRL SRL | 18639482 | 4321 | 1.450 (2023) |