Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 21.780 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| REFINE CONSULTING SRL SRL | 37971738 | 6201 | 9.746 (2019) |
| JUST SPLENDID NAILS S.R.L. SRL | 44178221 | 9622 | 9.740 (2025) |
| ORTOMED SRL SRL | 22565545 | 8512 | 9.720 (2023) |
| TRANSYLVANIA TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 40445342 | 8020 | 9.710 (2024) |
| MANIPROD DRIVE SRL SRL | 32725783 | 4932 | 9.704 (2022) |
| ARISTEIA S.R.L. SRL | 50536251 | 6210 | 9.703 (2025) |
| EVEREST LINE SRL SRL | 28515317 | 1011 | 9.679 (2020) |
| TEOSAN & LENA SRL SRL | 32274217 | 4932 | 9.675 (2025) |
| SANE SERVICE SRL SRL | 2870994 | 9510 | 9.673 (2023) |
| ZETTA CARS S.R.L. SRL | 52480190 | 4939 | 9.667 (2025) |
| ROVLAND RAV SRL SRL | 33059500 | 4932 | 9.663 (2025) |
| GETA POPA NAILSBOUTIQUE S.R.L. SRL | 50977568 | 9622 | 9.660 (2025) |
| M & LS TRADE S.R.L. SRL | 51867334 | 9621 | 9.650 (2025) |
| LASER TECH SRL SRL | 17352206 | 3312 | 9.648 (2025) |
| A.M. BIOTECH INSIGHT S.R.L. SRL | 51304292 | 7112 | 9.631 (2025) |
| X-UAV SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51959071 | 7112 | 9.628 (2025) |
| GREATTAXI SRL SRL | 29137686 | 4933 | 9.622 (2025) |
| PATA PERFECTA S.R.L. SRL | 52164251 | 8559 | 9.622 (2025) |
| WISE TAX CONSULTING S.R.L. SRL | 52042815 | 6920 | 9.600 (2025) |
| AAS POMICOLA S.R.L. SRL | 39421765 | 0124 | 9.593 (2025) |
| ADIMIL NIRAJ SRL SRL | 37046163 | 4932 | 9.585 (2025) |
| DIGIX SRL SRL | 9129301 | 4651 | 9.583 (2025) |
| BUJOR 4 SPORT & FUN SRL SRL | 37862897 | 9311 | 9.580 (2025) |
| STUDIO AMINTHA BEAUTY SRL SRL | 37123525 | 9602 | 9.570 (2025) |
| EQUAL SCO S.R.L. SRL | 38981705 | 4673 | 9.562 (2022) |
| ECORAD SRL SRL | 23927341 | 4711 | 9.555 (2024) |
| GLOBUS CITY SRL SRL | 37002540 | 6820 | 9.550 (2025) |
| TAD PRODSERV SRL SRL | 5547948 | 2740 | 9.550 (2025) |
| LADIKOBOLT SRL SRL | 35217003 | 8559 | 9.549 (2025) |
| CHEIA CASEI SRL SRL | 18485227 | 6831 | 9.548 (2020) |
| MEINE SOFTWARE SRL SRL | 34675088 | 6831 | 9.545 (2025) |
| DARING TRASH SRL SRL | 37690015 | 1421 | 9.533 (2025) |
| SIA ARHITECTURA SI DESIGN S.R.L. SRL | 42746368 | 7111 | 9.527 (2025) |
| RAISA MAX TAX SRL SRL | 32465357 | 4933 | 9.527 (2025) |
| SAN DORIS SRL SRL | 17490985 | 9621 | 9.525 (2025) |
| SAR HAUS S.R.L. SRL | 39205265 | 5621 | 9.525 (2025) |
| MXD FULL SERVICES S.R.L. SRL | 42006920 | 7490 | 9.525 (2021) |
| TRANSYLVANIA RUBBER SRL SRL | 30694524 | 8110 | 9.520 (2024) |
| ADWAY DIRECTION SRL SRL | 25397802 | 5630 | 9.512 (2024) |
| QRSIGN TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 49318903 | 6201 | 9.511 (2025) |
| CONSULTING INVESTMENTS SRL SRL | 19162372 | 7022 | 9.500 (2025) |
| FAST AND TRUST IMOBILIARE S.R.L. SRL | 45539553 | 6831 | 9.493 (2025) |
| WIENER TOR BUSINESS S.R.L. SRL | 41751315 | 6820 | 9.493 (2025) |
| PHIL PRODUCT S.R.L. SRL | 32871479 | 1629 | 9.473 (2024) |
| IMOMARKET S.R.L. SRL | 50201930 | 6831 | 9.470 (2025) |
| PROMESA DENT SRL-D SRL | 37070170 | 8623 | 9.470 (2017) |
| TIBADAR PROART S.R.L.-D. SRL | 41298347 | 4120 | 9.470 (2023) |
| S G M PARTNER SERVICII GENERALE DE MANAGEMENT SRL SRL | 14054698 | 7414 | 9.467 (2025) |
| CDR TRANSPORT S.R.L. SRL | 52981115 | 4941 | 9.464 (2025) |
| MOUNTAIN HAZELNUT S.R.L. SRL | 40040063 | 0125 | 9.460 (2025) |