Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 28.875 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GHC IMOB CONSULT S.R.L. SRL | 43699710 | 6831 | 14.003 (2025) |
| ONLINE UNION S.R.L. SRL | 42800009 | 6201 | 14.000 (2025) |
| SERGIU'S GYM S.R.L. SRL | 37879848 | 9313 | 14.000 (2025) |
| ZAMTANIS IMPEX SRL SRL | 4582076 | 4641 | 14.000 (2017) |
| CUSTOMER ORIENTED SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44810637 | 7022 | 14.000 (2024) |
| EXPONENTIAL HR-RO S.R.L. SRL | 43038599 | 7810 | 14.000 (2025) |
| SUAU.RO S.R.L. SRL | 52773432 | 4712 | 14.000 (2025) |
| SUNTEM MESTERI SRL SRL | 37582617 | 4312 | 14.000 (2022) |
| EURO UTIL CONSTRUCT SRL SRL | 18279383 | 4941 | 14.000 (2025) |
| SOLVERCO S.R.L. SRL | 43357245 | 7022 | 14.000 (2025) |
| BOBOC WEST DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 40778029 | 6812 | 14.000 (2024) |
| BARB SYSTEM INNOVATION S.R.L. SRL | 21813685 | 4100 | 14.000 (2020) |
| RUSELL BARBER SHOP S.R.L. SRL | 42900768 | 9602 | 13.990 (2025) |
| PUBLIART MOBILITY S.R.L. SRL | 38826477 | 7311 | 13.989 (2025) |
| ITALY MOTOR CAR S.R.L. SRL | 44245231 | 4511 | 13.968 (2022) |
| AVANTIME EVENT SRL SRL | 22546306 | 7311 | 13.968 (2023) |
| AUTOROTATION SRL SRL | 36837178 | 7711 | 13.957 (2020) |
| NTP ANNE-LISE S.R.L. SRL | 49470803 | 9604 | 13.950 (2025) |
| SERVOREX COM SRL SRL | 4496994 | 6820 | 13.931 (2024) |
| STICO PROJECTMENT SRL SRL | 23285659 | 7490 | 13.925 (2023) |
| EUROOMAN S.R.L. SRL | 52683909 | 4933 | 13.923 (2025) |
| OO SKY IT HALO S.R.L. SRL | 44203040 | 6210 | 13.918 (2025) |
| PAUL & ALIN SERV SRL SRL | 34956695 | 9531 | 13.902 (2025) |
| TUNING CONSTRUCT SRL SRL | 24501645 | 4120 | 13.900 (2023) |
| CC CLAR CONTEXPERT S.R.L. SRL | 42884000 | 6920 | 13.900 (2025) |
| CODAR TECH S.R.L. SRL | 43413159 | 8559 | 13.885 (2024) |
| DITTA CONT SRL SRL | 18830899 | 7022 | 13.867 (2020) |
| MACEVIO SIMPLU S.R.L. SRL | 39742633 | 4110 | 13.855 (2022) |
| ETS ZIAN EXPERT S.R.L. SRL | 43744446 | 6920 | 13.850 (2025) |
| MIV CREATIVE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49990245 | 7311 | 13.838 (2025) |
| LUKMATIC S.R.L. SRL | 16469837 | 8211 | 13.824 (2025) |
| KAPPAFLEET S.R.L. SRL | 43519754 | 4939 | 13.812 (2023) |
| DIATRONIC SRL SRL | 30302167 | 4777 | 13.805 (2025) |
| NOMIA S.R.L. SRL | 52365573 | 8121 | 13.800 (2025) |
| CLEANEX MZ SRL SRL | 25109578 | 2511 | 13.800 (2025) |
| EKATO MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45527184 | 7112 | 13.800 (2025) |
| BOGDIANA MONTAJ INSTAL SRL SRL | 36915357 | 4322 | 13.798 (2025) |
| RAVIAN COM SRL SRL | 17218418 | 4791 | 13.795 (2017) |
| ANDUSTRIA EMBEDDED AND ADVISORY S.R.L. SRL | 36128532 | 6210 | 13.791 (2024) |
| WEBLEX DESIGN SRL SRL | 37639616 | 6201 | 13.770 (2025) |
| BIANCA CREATIVO S.R.L. SRL | 49682490 | 1421 | 13.770 (2025) |
| MARCELIOS TRADING S.R.L. SRL | 44803125 | 6399 | 13.765 (2024) |
| TENSTEPS HBMB S.R.L. SRL | 43668020 | 8559 | 13.761 (2025) |
| RACEPOINT CAFE S.R.L. SRL | 45451477 | 5612 | 13.754 (2025) |
| CRISBIA BBCC S.R.L. SRL | 49671750 | 8559 | 13.752 (2025) |
| TRIVAT RIDES S.R.L. SRL | 49611228 | 4939 | 13.726 (2024) |
| REPSAL PREST S.R.L. SRL | 34951671 | 6220 | 13.718 (2025) |
| MB MED TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 42780807 | 8696 | 13.700 (2021) |
| AYA GRUP SRL SRL | 22204699 | 4933 | 13.674 (2024) |
| SF GRUP SRL SRL | 4215894 | 4615 | 13.672 (2024) |