Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 30.967 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PIVOTAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39682175 | 7830 | 60.135 (2025) |
| CASA OFERTELOR S.R.L. SRL | 47212875 | 4712 | 60.128 (2024) |
| BAS COMMERCE S.R.L. SRL | 51790460 | 4712 | 60.127 (2025) |
| MOCA TAX 2017 SRL SRL | 38244681 | 4933 | 60.091 (2025) |
| D&S IMPEX SRL SRL | 18140678 | 4939 | 60.083 (2025) |
| METROSTAR SRL SRL | 2113731 | 6820 | 60.076 (2025) |
| RS ZAKCONECT S.R.L. SRL | 44053341 | 9531 | 60.070 (2025) |
| TRACK OVI TRANS SRL SRL | 36995127 | 4941 | 60.070 (2025) |
| EPISTEMIO S.R.L. SRL | 28971836 | 6311 | 60.060 (2024) |
| MAEAB CAROTARE BETON SRL SRL | 34706133 | 4311 | 60.057 (2025) |
| ITAN ASIGURĂRI S.R.L. SRL | 44710239 | 6622 | 60.047 (2025) |
| FLORICICA ALBĂ SRL SRL | 33812543 | 4711 | 60.041 (2025) |
| XTREME SOFTWARE SRL SRL | 4442943 | 6920 | 60.030 (2025) |
| REMOTI S.R.L. SRL | 50791394 | 4933 | 60.019 (2025) |
| B T INSTALATII SERVICE SRL SRL | 2875380 | 4322 | 60.001 (2025) |
| P & P DESIGN SRL SRL | 22474145 | 7112 | 60.000 (2025) |
| COD TRANS SRL SRL | 19491871 | 4941 | 60.000 (2025) |
| FIREARMS TRAINING CLUJ SRL SRL | 34164032 | 8559 | 60.000 (2025) |
| GOGHI MUSIC S.R.L. SRL | 50416565 | 9001 | 60.000 (2025) |
| TINSPIRE SRL SRL | 22453550 | 7022 | 60.000 (2023) |
| NEW ROOT IMPLANT S.R.L. SRL | 45997372 | 8623 | 60.000 (2025) |
| PRO VISUS SRL SRL | 16381440 | 8622 | 60.000 (2025) |
| AEROBATICS S.R.L. SRL | 41913670 | 9319 | 60.000 (2024) |
| OPTIM CONSULTING SRL SRL | 22393210 | 6920 | 60.000 (2025) |
| MAT RETRO S.R.L. SRL | 41698203 | 6820 | 60.000 (2025) |
| AXXA IMPEX SRL SRL | 14845277 | 6820 | 60.000 (2025) |
| POM FINANCE AUDIT S.R.L. SRL | 18128020 | 6920 | 60.000 (2025) |
| NADIM LLW SRL SRL | 28880339 | 6832 | 59.988 (2025) |
| ELECTRONEURODIAGNOSTIC S.R.L. SRL | 43027425 | 8622 | 59.943 (2025) |
| ZSORMANO DRIVE S.R.L. SRL | 38894811 | 4933 | 59.936 (2025) |
| DANY CARDRIVE S.R.L. SRL | 40822736 | 4933 | 59.921 (2025) |
| SAN GIACOMO S.R.L. SRL | 40856321 | 4932 | 59.915 (2025) |
| SADAMA SRL SRL | 16381424 | 4941 | 59.888 (2025) |
| TUZLU MAROSI FRONT S.R.L. SRL | 46194819 | 6392 | 59.870 (2025) |
| AURAL IMPORT EXPORT S.R.L. SRL | 52049333 | 4933 | 59.861 (2025) |
| SKYLOOP SRL SRL | 22927408 | 5590 | 59.855 (2025) |
| SALES CENTER S.R.L. SRL | 39718627 | 7311 | 59.852 (2025) |
| MXV IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42991146 | 6201 | 59.850 (2024) |
| SANDOCAN SERVICE SRL SRL | 7777803 | 9531 | 59.850 (2025) |
| CMC OPTIMA SRL SRL | 32984044 | 4933 | 59.848 (2025) |
| ARCA TOTAL DISTRIBUTIE S.R.L. SRL | 43556418 | 4329 | 59.840 (2023) |
| TENCUIELI CREATOR S.R.L. SRL | 41158890 | 4333 | 59.786 (2023) |
| LOMILI S.R.L. SRL | 51867555 | 4933 | 59.786 (2025) |
| DIGIBEAR S.R.L. SRL | 46510113 | 6201 | 59.776 (2025) |
| HESTIA LUX SRL SRL | 36031040 | 5510 | 59.773 (2025) |
| SARELASPED S.R.L. SRL | 40795402 | 4933 | 59.754 (2025) |
| AVA CLASS IMOBILIARE S.R.L. SRL | 47055932 | 6831 | 59.753 (2025) |
| ALESTETIC SRL SRL | 31283519 | 8622 | 59.745 (2025) |
| PROCONCEPT SRL SRL | 14312584 | 7111 | 59.736 (2025) |
| PRO INVESTIGATION TM SRL SRL | 26097374 | 8001 | 59.724 (2025) |