Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 30.967 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ALPHAMETALS SRL SRL | 11254624 | 2511 | 19.875 (2025) |
| GLISSANDO PIANO STUDIO S.R.L. SRL | 47693850 | 8552 | 19.856 (2024) |
| DELISH HANDMADE COSMETICS S.R.L.-D. SRL | 41232059 | 2042 | 19.847 (2025) |
| HALMAGYI FAMILY SRL SRL | 29263749 | 4933 | 19.833 (2025) |
| BALANSYS SRL SRL | 20439567 | 6920 | 19.832 (2025) |
| CRISLIV STORE SRL SRL | 36879114 | 4333 | 19.824 (2023) |
| NARU KIDS CLUB SRL SRL | 24204032 | 9329 | 19.800 (2025) |
| TOPVIEW SRL SRL | 21957001 | 4932 | 19.800 (2018) |
| SLV SERVICII SRL SRL | 35428833 | 8121 | 19.800 (2024) |
| MARFĂ MUSIC PRODUCTION S.R.L. SRL | 46064584 | 9329 | 19.785 (2022) |
| PADEL GEAR S.R.L. SRL | 51495788 | 4763 | 19.784 (2025) |
| MAT PAC ART SRL SRL | 37576321 | 4683 | 19.783 (2025) |
| BEYONDEVALUATION S.R.L. SRL | 50674904 | 7220 | 19.780 (2025) |
| AEVICA SOFTWARE SRL SRL | 36954780 | 5829 | 19.772 (2025) |
| QWERTY INFO S.R.L. SRL | 45661576 | 6210 | 19.757 (2025) |
| A&C TECH IT SERVICE S.R.L. SRL | 45988129 | 8020 | 19.751 (2025) |
| SIDECAR COCKTAILS SRL SRL | 35557145 | 5621 | 19.730 (2021) |
| BIOSPOT BEAUTY S.R.L. SRL | 34191860 | 4791 | 19.720 (2024) |
| DARIMO CONSULTING S.R.L. SRL | 40048482 | 4619 | 19.713 (2025) |
| ARTECA S.R.L. SRL | 50836992 | 6210 | 19.705 (2025) |
| RAMARI GREEN SRL SRL | 28871780 | 8130 | 19.700 (2024) |
| LAZAR IT & TAX SRL SRL | 30790300 | 4933 | 19.697 (2025) |
| VASTA M & C PRODCOM IMPEX SRL SRL | 7477156 | 4391 | 19.692 (2025) |
| AURA ASSISTIVE TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 50893084 | 3250 | 19.688 (2025) |
| IANIS SERV S.R.L. SRL | 52724979 | 4100 | 19.688 (2025) |
| AUGUSTYNO CONNECT S.R.L. SRL | 39246087 | 4933 | 19.675 (2025) |
| XANDER CREATIVE S.R.L. SRL | 52736213 | 7311 | 19.645 (2025) |
| GLOSUST S.R.L. SRL | 43423446 | 7022 | 19.618 (2023) |
| HOBELAGENCY SRL SRL | 34644634 | 4642 | 19.604 (2025) |
| MKAYDAN INTERIORS S.R.L. SRL | 39957810 | 4331 | 19.600 (2023) |
| MANDOCAR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43075554 | 4334 | 19.600 (2025) |
| WHITE RAVEN SOFTWARE S.R.L. SRL | 41000474 | 5829 | 19.600 (2025) |
| METCHRIS MEDICAL S.R.L. SRL | 35557064 | 8621 | 19.600 (2025) |
| ARMEZDR S.R.L. SRL | 42325512 | 4778 | 19.580 (2025) |
| INTERMEZZO SRL SRL | 21558302 | 4617 | 19.577 (2023) |
| WELLKINE S.R.L. SRL | 49850055 | 8690 | 19.569 (2025) |
| OPEN CLUSTER S.R.L. SRL | 40034622 | 5530 | 19.569 (2025) |
| NYERGES BOKI SALON S.R.L. SRL | 44750675 | 9621 | 19.543 (2025) |
| DM COMOD SRL SRL | 34388323 | 6622 | 19.517 (2025) |
| EURO PROJECTCONSULTING T.P. S.R.L. SRL | 46391985 | 7112 | 19.514 (2025) |
| A&A RIDEWAVE S.R.L. SRL | 51637203 | 4939 | 19.511 (2025) |
| ATOX DRINKS SRL SRL | 32871525 | 4711 | 19.508 (2017) |
| GILDED BEAUTY S.R.L. SRL | 51581501 | 4775 | 19.500 (2025) |
| LAMEL BARBER S.R.L. SRL | 51182896 | 9621 | 19.494 (2025) |
| COOL AFTERSCHOOL S.R.L. SRL | 43188952 | 8559 | 19.484 (2021) |
| THEODORCONSULTCCV S.R.L. SRL | 49050397 | 8622 | 19.475 (2025) |
| GARISS EXPEDITION S.R.L. SRL | 52073854 | 4933 | 19.448 (2025) |
| NOTAX SPEED SRL SRL | 30666150 | 4933 | 19.446 (2025) |
| APRINOV COM SRL SRL | 9114548 | 4932 | 19.444 (2025) |
| MASANI CAR SRL SRL | 35836654 | 4932 | 19.443 (2025) |