Firme din Satu Mare
Satu Mare
Satu Mare are 8.976 de firme active, dintre care 3.721 au depus bilanț pentru 2020 — 42,4% din firmele județului Satu Mare. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 98,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 64,1. Cifra de afaceri cumulată, 9,1 mld RON, e 47,2% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (+0,9%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,8%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,9%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,9%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PA CAPAC TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 51757595 | 4686 | 2.662 (2025) |
| FEEL ME WEAR S.R.L. SRL | 46376470 | 7414 | 2.647 (2024) |
| AMITIS SENS S.R.L. SRL | 45975137 | 7022 | 2.640 (2024) |
| NEXTLAYER S.R.L. SRL | 51757536 | 1812 | 2.636 (2025) |
| MOTOREBO SRL SRL | 15918113 | 9522 | 2.615 (2025) |
| REALMAN TRANSPORTRO SRL SRL | 33954254 | 4941 | 2.557 (2024) |
| SENTIERRI S.R.L. SRL | 52955205 | 1421 | 2.500 (2025) |
| NINA GREEN PARK S.R.L. SRL | 38312115 | 8130 | 2.500 (2025) |
| ECREATIV S.R.L. SRL | 52207123 | 9524 | 2.500 (2025) |
| CALIFORNIA SRL SRL | 4787420 | 4623 | 2.500 (2025) |
| AUTOCAND SRL SRL | 2385973 | 4649 | 2.496 (2025) |
| POLLUX DECOR S.R.L. SRL | 49186659 | 3299 | 2.414 (2025) |
| TDR VENDING GROUP SRL SRL | 24160890 | 4799 | 2.400 (2025) |
| KARY & EDY S.R.L. SRL | 44997382 | 4335 | 2.390 (2025) |
| CCC KLIM DESIGN S.R.L. SRL | 41141520 | 1629 | 2.314 (2022) |
| TAM STYLE S.R.L. SRL | 50689603 | 4771 | 2.298 (2025) |
| POMIAN TRANS SRL SRL | 33781323 | 4941 | 2.270 (2016) |
| CĂTĂ CONSTRUCT SRL SRL | 22612639 | 4399 | 2.264 (2017) |
| ZENIRA SRL SRL | 30515920 | 4690 | 2.213 (2025) |
| BELLA HAVANAH S.R.L. SRL | 45212879 | 5520 | 2.200 (2025) |
| FOLDA BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 16616296 | 8559 | 2.195 (2024) |
| WEBSERV SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50453180 | 7311 | 2.192 (2025) |
| LIGHT BLISS DMK S.R.L. SRL | 45053226 | 2740 | 2.182 (2025) |
| RAMTI SRL SRL | 6408379 | 4711 | 2.100 (2023) |
| FOR RAUL SRL SRL | 19201188 | 4932 | 2.082 (2025) |
| ALDIM S.R.L. SRL | 51923493 | 8551 | 2.070 (2025) |
| ELECTRONUM INDUSTRY SRL SRL | 32425182 | 4321 | 2.066 (2025) |
| GREENACTION SRL SRL | 33147386 | 8551 | 2.058 (2025) |
| DISON S.R.L. SRL | 50435257 | 4690 | 2.054 (2025) |
| TORJANA SRL SRL | 27356396 | 4782 | 2.031 (2025) |
| AXENIA PRESTRARI SERVICII S.R.L. SRL | 52719786 | 7020 | 2.000 (2025) |
| TRIO ZENEKAR SZATMARNEMETI S.R.L. SRL | 40889167 | 9020 | 2.000 (2025) |
| YOYO SRL SRL | 19025464 | 6811 | 2.000 (2020) |
| SINCRON 2017 S.R.L. SRL | 37976760 | 9001 | 2.000 (2025) |
| YOGALOFT S.R.L. SRL | 46028522 | 9313 | 1.985 (2025) |
| ANA 88 S.R.L. SRL | 50105097 | 4791 | 1.973 (2025) |
| HEIZLAND SRL SRL | 37567404 | 4322 | 1.950 (2025) |
| EGYEDI FILM S.R.L. SRL | 32920326 | 5911 | 1.933 (2024) |
| ENVIRO PROTECT SYSTEMS S.R.L. SRL | 43512985 | 4664 | 1.918 (2022) |
| PERFECT SKIN STUDIO S.R.L. SRL | 52730059 | 9622 | 1.905 (2025) |
| ADIMAR GROUP S.R.L. SRL | 52860539 | 4933 | 1.861 (2025) |
| VANDIO S.R.L. SRL | 47863768 | 4791 | 1.850 (2025) |
| DUSTAWAY S.R.L. SRL | 52410429 | 8122 | 1.850 (2025) |
| VALAREX OIL SRL SRL | 31554324 | 4681 | 1.824 (2019) |
| GEPETO PROD TRANS SRL SRL | 6782810 | 6812 | 1.800 (2025) |
| VETECONS PROIECT S.R.L. SRL | 41462830 | 7111 | 1.800 (2025) |
| STUDIO 8 S.R.L. SRL | 33201957 | 7311 | 1.785 (2025) |
| D&M BARBER SHOP S.R.L. SRL | 51829276 | 9621 | 1.760 (2025) |
| ARBAT FINICION S.R.L. SRL | 41200740 | 4334 | 1.747 (2025) |
| ART DESIGN STUDIO PRODUCTION SRL SRL | 30383501 | 7412 | 1.652 (2025) |