Firme din Sibiu
Sibiu
Sibiu are 17.089 de firme active, dintre care 6.065 au depus bilanț pentru 2019 — 49,6% din firmele județului Sibiu. Locul 1 din 64 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 127,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 88,6. Cifra de afaceri cumulată, 19,2 mld RON, e 52,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 5,7% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 47,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,2%) și alte forme de învățământ (CAEN 8559, 3,0%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ESTEFANIS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 33802272 | 6220 | 214.564 (2025) |
| CON CONSTRUCT EXCLUSIVE S.R.L. SRL | 45803441 | 4120 | 214.294 (2025) |
| MARTIN EDU CENTER S.R.L. SRL | 40782100 | 8552 | 214.255 (2025) |
| LEASING & ASIGURARI BROKER S.R.L. SRL | 43242822 | 6619 | 214.225 (2025) |
| KABI SOL REAL ESTATE S.R.L. SRL | 48983738 | 6831 | 214.051 (2025) |
| LA STAMPA RADYRI SRL SRL | 33579988 | 4941 | 213.956 (2025) |
| B&M PARTNERS PLUS SRL SRL | 31681646 | 6820 | 213.832 (2025) |
| TECH UP ZONE S.R.L. SRL | 42821559 | 8020 | 213.723 (2025) |
| CHEIASOL IMOBILIARE SRL SRL | 37514477 | 6831 | 213.341 (2023) |
| L & S CONSULTING SRL SRL | 13815090 | 7112 | 213.298 (2025) |
| MUHASEBE S.R.L. SRL | 41057934 | 6920 | 213.250 (2025) |
| MMH CONSULTING EXPERTS S.R.L. SRL | 41423709 | 7022 | 213.028 (2020) |
| NEOSIB PLUS SRL SRL | 29469774 | 6831 | 212.992 (2025) |
| RAWMANIA NUTRITION S.R.L. SRL | 48360314 | 0125 | 212.960 (2025) |
| AMBOS MARKET SRL SRL | 33460005 | 4711 | 212.859 (2025) |
| KTL MAYA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51502192 | 4100 | 212.765 (2025) |
| IT ALL SERV SRL SRL | 36134135 | 6220 | 212.568 (2025) |
| CASA VECHE SRL SRL | 19210046 | 5520 | 212.493 (2025) |
| ERICA FLOWERS S.R.L. SRL | 47522884 | 4789 | 212.456 (2025) |
| SIM CONTAB SRL SRL | 24429280 | 6920 | 212.443 (2025) |
| PAC FINANCE S.R.L. SRL | 43149260 | 6622 | 212.199 (2025) |
| CAIA UNLIMITED S.R.L. SRL | 49310888 | 7810 | 212.180 (2025) |
| HAMPU SI COMP SNC SNC | 3376299 | 4711 | 212.153 (2025) |
| AUDIO TECH S.R.L. SRL | 47124870 | 9020 | 212.105 (2025) |
| SAR FAST RIDE S.R.L. SRL | 48927614 | 4933 | 212.104 (2024) |
| KLAUSI COM SRL SRL | 10439950 | 6820 | 212.010 (2025) |
| STARSIB SOLUTION SRL SRL | 33050951 | 7320 | 211.924 (2025) |
| EURO-SIB TURISM SRL SRL | 18100940 | 6820 | 211.889 (2025) |
| EU SWESPEDITION SRL SRL | 33811815 | 4941 | 211.885 (2024) |
| RAV MOBILIZE S.R.L. SRL | 51260803 | 4933 | 211.745 (2025) |
| RASAV MOTORS S.R.L. SRL | 50211284 | 4933 | 211.648 (2025) |
| CASDAR SERV S.R.L. SRL | 43775515 | 4933 | 211.545 (2025) |
| GRAPA BOVA S.R.L. SRL | 43649266 | 5520 | 211.531 (2024) |
| STEFIPET SRL SRL | 14628723 | 6820 | 211.527 (2025) |
| IMDIA PROD SRL SRL | 16789696 | 4110 | 211.502 (2025) |
| ARHIV CONSULT PRINT SRL SRL | 35847920 | 9112 | 211.473 (2025) |
| MAISON CHARMANTE S.R.L. SRL | 34486461 | 9622 | 211.318 (2025) |
| SER SIB PREST S.R.L. SRL | 41866676 | 4619 | 211.270 (2025) |
| ILCAR INSTAL RO S.R.L. SRL | 2681294 | 4322 | 211.180 (2025) |
| COMSIRO 4 ALL S.R.L. SRL | 38940934 | 4619 | 211.150 (2025) |
| MEDICAL STAR S.R.L. SRL | 41260172 | 4690 | 210.896 (2025) |
| NEXT LEVEL BUILDING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46197076 | 4120 | 210.798 (2025) |
| T&T HOUSE PROJECT SRL SRL | 36364738 | 7112 | 210.614 (2025) |
| POPADI EXPRES SRL SRL | 35187280 | 4941 | 210.463 (2025) |
| JUKOV EVENT S.R.L. SRL | 35904775 | 9002 | 210.203 (2024) |
| AMS TAX SRL SRL | 31435579 | 4932 | 210.098 (2025) |
| ALVO DESIGN SRL SRL | 26492420 | 3100 | 209.900 (2025) |
| DR DANGL DANIEL S.R.L. SRL | 42922600 | 8623 | 209.810 (2025) |
| RADALEX ONRIDE S.R.L. SRL | 50613702 | 4933 | 209.642 (2025) |
| A1 SOLUTIONS ONE S.R.L. SRL | 51047938 | 7020 | 209.600 (2025) |