Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 15.072 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MARIALASHARTISTSTUDIO S.R.L. SRL | 46826109 | 9602 | 14.740 (2025) |
| FOODHOUSE PROJECT S.R.L. SRL | 51322124 | 5611 | 14.726 (2025) |
| PRO GAZON S.R.L. SRL | 46288050 | 8130 | 14.720 (2025) |
| NOVOLEX S.R.L. SRL | 49775247 | 6210 | 14.712 (2025) |
| UROART MEDCARE S.R.L. SRL | 44832066 | 8622 | 14.700 (2025) |
| KLANG ART S.R.L. SRL | 37495073 | 9001 | 14.675 (2025) |
| CONSENSUAL VISION S.R.L. SRL | 40929822 | 7022 | 14.660 (2025) |
| RELAX HAVEN BY DENISA RARAU S.R.L. SRL | 50572513 | 9622 | 14.650 (2025) |
| SMART SOLUTIONS SRL SRL | 6957130 | 0149 | 14.641 (2025) |
| MIRAVELI EDUCATION S.R.L. SRL | 41207071 | 8559 | 14.640 (2025) |
| M&C BUILDING HOME INVEST SRL SRL | 38024279 | 4100 | 14.633 (2025) |
| LUXURY IMOB & CONSULT S.R.L. SRL | 44211590 | 6831 | 14.633 (2025) |
| ALEBUVIRA S.R.L. SRL | 40760005 | 4933 | 14.626 (2025) |
| NMD FLORIAN ECO S.R.L. SRL | 45410698 | 4791 | 14.604 (2025) |
| ERA CONSULTING SRL SRL | 14918778 | 8299 | 14.600 (2025) |
| GLOBAL SIDE SRL SRL | 23430163 | 8559 | 14.599 (2024) |
| MIHAI & DARIUS CAR S.R.L. SRL | 40786420 | 4933 | 14.560 (2025) |
| INSIDEOUT - ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN S.R.L. SRL | 45103804 | 7111 | 14.550 (2025) |
| MACRO HORIZONS SRL SRL | 37959378 | 6201 | 14.544 (2019) |
| ARTISTI Q SRL SRL | 28305340 | 7111 | 14.535 (2021) |
| VEST STAR ACCES S.R.L. SRL | 51994435 | 4324 | 14.534 (2025) |
| JOCAPED S.R.L. SRL | 40640645 | 8622 | 14.515 (2025) |
| NAUT WALLS S.R.L. SRL | 46708405 | 2512 | 14.514 (2025) |
| VOX ATS SRL SRL | 33054600 | 4932 | 14.510 (2024) |
| CONTABELA EXPERT SRL SRL | 32930699 | 6311 | 14.500 (2025) |
| ERIXMED PLUS S.R.L. SRL | 45830802 | 8622 | 14.500 (2025) |
| RODNA SOLAR GREEN POWER S.R.L. SRL | 47657695 | 3511 | 14.500 (2023) |
| ECODOC S.R.L. SRL | 53087599 | 7499 | 14.500 (2025) |
| CRISTALIN IMPEX SRL SRL | 4750676 | 4633 | 14.480 (2025) |
| HERADA SRL SRL | 16607050 | 4932 | 14.475 (2023) |
| POPINSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 25063861 | 4322 | 14.460 (2025) |
| ZIAMED PLUS S.R.L. SRL | 49926234 | 4690 | 14.458 (2024) |
| PREMIUM SOFTWARE S.R.L. SRL | 32724788 | 6210 | 14.451 (2024) |
| AUTOTEG SERVICES SRL SRL | 30814086 | 4932 | 14.450 (2025) |
| NORVIS PARTY SRL-D SRL | 31453532 | 9329 | 14.450 (2023) |
| RIA TAXI INVEST S.R.L. SRL | 39748725 | 4932 | 14.445 (2024) |
| DXD CONSULT SRL SRL | 38234807 | 7311 | 14.430 (2025) |
| TME INVEST SRL SRL | 27986383 | 4683 | 14.422 (2025) |
| VALANTRA S.R.L.-D. SRL | 36678137 | 6201 | 14.408 (2019) |
| RESURGAM DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 43502329 | 7410 | 14.405 (2024) |
| ALTUS INTERNATIONAL SRL SRL | 11254683 | 6210 | 14.400 (2023) |
| ROM IT HOL SRL SRL | 13633560 | 4941 | 14.400 (2025) |
| RAI CONSTRUCT SRL SRL | 15176596 | 4322 | 14.400 (2019) |
| LOVE FOR PETS S.R.L. SRL | 33713965 | 7500 | 14.385 (2024) |
| EASEMM SOFTWARE S.R.L. SRL | 42463710 | 6201 | 14.376 (2021) |
| RADARAD FAMILY S.R.L. SRL | 52340790 | 4933 | 14.366 (2025) |
| IARA IMPEX SRL SRL | 229870 | 4662 | 14.352 (2020) |
| FITADIGYM S.R.L. SRL | 40475025 | 8551 | 14.350 (2025) |
| UNIQUE SOUND ENTERTAINMENT SRL SRL | 31223819 | 9329 | 14.350 (2021) |
| MB PROIECT S.R.L. SRL | 47806070 | 7112 | 14.340 (2025) |