Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ECOLECT NEW RECYCLE S.R.L. SRL | 41324446 | 3811 | 3.519 (2023) |
| TODOR & FILLI SRL SRL | 25848716 | 4939 | 3.516 (2025) |
| HAUSLINE S.R.L.-D. SRL | 40377612 | 4673 | 3.513 (2022) |
| RĂGAZ S.R.L. SRL | 51916925 | 8697 | 3.503 (2025) |
| PRO CURB DESIGN SRL SRL | 15719897 | 2369 | 3.503 (2025) |
| LEO HEALTH SRL SRL | 32809574 | 9604 | 3.503 (2022) |
| DESIGN REVOLUTION SRL SRL | 17803357 | 6810 | 3.500 (2025) |
| MASTERLED SOLUTIONS SRL SRL | 33907783 | 4321 | 3.500 (2022) |
| TYRA FOTO VIDEO S.R.L. SRL | 40464751 | 7420 | 3.500 (2020) |
| LILAC LASHES S.R.L. SRL | 46393153 | 6311 | 3.500 (2024) |
| CONCEPT IMO SERV S.R.L. SRL | 50973949 | 4321 | 3.500 (2024) |
| HARMONY TOTAL INVESTMENTS S.R.L. SRL | 40786226 | 6812 | 3.500 (2022) |
| MAIASANDRA SRL SRL | 33507221 | 4932 | 3.500 (2020) |
| ELECTROREPERE SRL SRL | 18878064 | 4321 | 3.500 (2024) |
| ALPHA CKMP GROUP S.R.L. SRL | 50289968 | 4110 | 3.500 (2024) |
| FLORARIE NON STOP S.R.L. SRL | 41594741 | 4776 | 3.500 (2025) |
| CHEV SERVICES S.R.L. SRL | 45981678 | 4933 | 3.500 (2024) |
| SMOKING GRILL S.R.L. SRL | 38043483 | 4781 | 3.500 (2025) |
| TOP EMALSA S.R.L. SRL | 43195747 | 4941 | 3.500 (2022) |
| PROFORM SRL SRL | 15335756 | 7230 | 3.500 (2025) |
| OM DESIGN & PROTOTYPING S.R.L. SRL | 40678739 | 7414 | 3.500 (2025) |
| DRALU ADVENTURES SRL SRL | 37827709 | 5610 | 3.500 (2025) |
| PROVAC IMPEX SRL SRL | 18368855 | 0150 | 3.496 (2025) |
| COMPART ENERGY SRL SRL | 31552641 | 2712 | 3.494 (2021) |
| LCA CARS S.R.L. SRL | 42269102 | 4941 | 3.487 (2021) |
| VREJ DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 44989991 | 7410 | 3.486 (2025) |
| SQUARE ONE DESIGN S.R.L. SRL | 39502894 | 7410 | 3.483 (2025) |
| MARCGRUP SRL SRL | 15891328 | 7022 | 3.470 (2018) |
| OXIGEN SUITS S.R.L. SRL | 40286255 | 5510 | 3.460 (2022) |
| EXPLORER IMPORT EXPORT SRL SRL | 15015158 | 4764 | 3.456 (2022) |
| MISUCU SERVCAR S.R.L. SRL | 40823502 | 4932 | 3.452 (2024) |
| MGM FRUIT S.R.L. SRL | 32797569 | 4721 | 3.450 (2016) |
| BIOSIC SRL SRL | 12817084 | 7022 | 3.435 (2025) |
| DENISMOD SRL SRL | 16522680 | 4932 | 3.421 (2025) |
| MAR THERAPY S.R.L. SRL | 48896496 | 9604 | 3.420 (2025) |
| RENECAN GROUP S.R.L. SRL | 47816880 | 4120 | 3.420 (2025) |
| RADU MOLNAR ONLINE CONSULT S.R.L. SRL | 51254704 | 6020 | 3.408 (2025) |
| TRIF HOME PREMIUM S.R.L. SRL | 43380051 | 8130 | 3.400 (2025) |
| GRANOIL SRL SRL | 32900043 | 4100 | 3.400 (2024) |
| PANORAMA VISION S.R.L. SRL | 44402050 | 7739 | 3.400 (2024) |
| DAUNE ASIG SRL SRL | 36544666 | 6621 | 3.394 (2025) |
| QUANTUM LOGIC GAMES S.R.L. SRL | 43780449 | 7413 | 3.393 (2025) |
| FIRE SQUAD SERVICES S.R.L. SRL | 33361036 | 8425 | 3.375 (2023) |
| IRSIANDO EXPOSERV SRL SRL | 221613 | 1820 | 3.359 (2024) |
| ITRIP SRL SRL | 37903369 | 1812 | 3.355 (2025) |
| VECTOR CAPITAL SRL SRL | 30318678 | 4110 | 3.353 (2025) |
| CRESCENT ADVERTISING SRL SRL | 30365858 | 7311 | 3.351 (2025) |
| INGA FASHION DESIGN S.R.L. SRL | 36200930 | 1421 | 3.350 (2025) |
| BMGA PRO ACCOUNTING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51484185 | 6920 | 3.338 (2025) |
| MAGUSE IT CONSULTING SRL SRL | 37323639 | 6311 | 3.337 (2025) |